Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Vienotības» dome ar aplausiem un ziediem pateicas Dombrovskim

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 17

«Vienotība» šodien domes sēdē ar aplausiem un ziediem pateicās Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) par paveikto darbu. «Vienotības» domes priekšsēdētāja Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete norādīja, ka šodien notiekošā domes sēde ir pirmā pēc Zolitūdes traģēdijas un Dombrovska atkāpšanās.

Kalniete sacīja - ja nedēļu pēc traģēdijas likās, ka visi būsim mainījušies, tagad esam atgriezušies pie ierastā. Viņa uzsvēra, ka notikušo nepieciešams rūpīgi izmeklēt un sodīt vainīgos. Tā ir arī jāizvērtē plašāk sabiedrībā un politiskajā pārvaldē, kā arī jāveic visas nepieciešamās izmaiņas normatīvajos aktos, lai šāda traģēdija nevarētu atkārtoties, pauda politiķe.

Viņa arī pauda atzinīgus vārdus premjeram par drosmi uzņemties atbildību, kā arī par paveikto valdības vadītāja amatā kopumā.

Kalniete arī sacīja, ka šodien būs jāapstiprina «Vienotības» gatavība uzņemties atbildību par nākamās valdības veidošanu. Viņa piebilda, ka vienkāršāk būtu pārlikt atbildību uz citas partijas pleciem, taču «Vienotība» nekad neesot vairījusies no atbildības un nedarīs to arī tagad.

Kā ziņots, «Vienotība» šodien slēgtajā domes sēdes daļā spriež par politisko situāciju Latvijā un jaunās valdības veidošanu.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš, noslēdzot otro sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām partijām par jaunas valdības veidošanu, nolēmis nevienu no nosauktajām personām neaicināt veidot Ministru kabinetu.

Šajā sarunu kārtā vienīgais oficiāli izvirzītais premjera amata kandidāts bija pašreizējais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), bet pārējās partijas runāja par zināmiem favorītiem, taču oficiāli tos augstajam amatam nevirzīja. Prezidents par šādu rīcību izšķīries, jo neesot guvis pārliecību par partiju līdz šim izvirzīto kandidātu atbilstību nākamā valdības vadītāja statusam.

Ja līdz šī gada beigām partijas neizvirzīs savu Ministru prezidenta amata kandidātu, prezidents savu kandidātu atklās ne ātrāk kā nākamā gada 7.janvārī.

Partija «Vienotība» pēc Bērziņa lēmuma nenominēt premjera amatam Pabriku izšķīrās par labu nelielai pauzei, lai izvērtētu situāciju.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 17

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu