T, 10.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Maxima atvainojas un pauž nožēlu par traģēdiju Zolitūdē

TVNET
Maxima atvainojas un pauž nožēlu par traģēdiju Zolitūdē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 14

«Šobrīd ir acīmredzams, ka mēs, Maxima, nespējām pareizi tikt galā ar situāciju. Šajā brīdī Maximu kritizē par vairākām lietām. Daudzi no publiski apspriestajiem jautājumiem atklāj vājos punktus un nespēju, kura pamatā bija briesmīgais traģēdijas iznākums Zolitūdē,» norāda Igns Staškevičs, Maxima akcionārs un Zolitūdes traģēdijas krīzes vadības grupas vadītājs, lūdzot pieņemiet viņa visdziļāko atvainošanos un nožēlu Maxima īpašnieku vārdā par vismaz vairākām lietām.

Maximas vadība pauž publisku nožēlu par to, ka:

  • kompānija nedarīja visu iespējamo, lai novērstu briesmīgo ēkas sabrukšanu;

  • Maximas komanda nespēja izglābt mūsu darbiniekus un pircējus, ka gāja bojā drošsirdīgie glābēji. Vēlreiz izsaku līdzjūtību radiniekiem un visiem Latvijas cilvēkiem;

  • gribētu no sirds atvainoties par nepareizo rīcību, maldinošo komunikāciju un aizvainojošiem izteikumiem no Maximas pārstāvjiem pagājušajā nedēļā.

«Maxima» Latvijā mainīs stratēģiju; jaunus veikalus neatvērs

Mazumtirgotājs «Maxima Latvija» mainīs stratēģiju un šogad, kā arī nākamajā gadā Latvijā jaunus veikalus neatvērs.

Mazumtirdzniecības tīkla «Maxima» un virkni citu uzņēmumu pārvaldošās Lietuvas holdingkompānija «Vilniaus prekyba» akcionārs Igns Staškevičs stāstīja, ka kompānija Latvijā atteikusies no stratēģijas, kas paredz ātru un agresīvu izaugsmi. Šogad un nākamajā gadā jaunus veikalus Latvijā neatvērs.

«Mana kā līdzīpašnieka lielākā mācība šajā situācijā ir tā, ka mēs augām pārāk strauji un izaugsmes gaitā piemirsām par būtiskiem darbības procesiem un svarīgām vērtībām. Bet esmu pārliecināts, ka «Maxima» ir sākusi būtiskas pārmaiņas,» sacīja Staškevičs, piebilstot, ka kompānija turpmāk plāno pakāpenisku izaugsmi ilgtermiņā.

Viņš atzina, ka «Maxima» vadība līdz šim nav piešķīrusi pieteikamu vērību, piemēram, drošības jautājumiem, vadības attieksmei pret darbiniekiem, kā arī personāla darba apstākļiem un citām būtiskām lietām.

«Maxima» akcionārs solīja

pārskatīt vadības attieksmi pret «Maxima» darbiniekiem,

kā arī darba vides apstākļus, novēršot jebkādu augstprātību «Maxima» vadības attieksmē pret darbiniekiem. «Mēs darīsim visu, lai garantētu mūsu tirdzniecības telpu drošību un uzlabotu mūsu darbinieku apstākļus,» sacīja Staškevičs, piebilstot, ka «Maxima» plāno ņemt vērā brīvā darba tirgus apstākļus, kad ikviens uzņēmējs cīnās par labāko darbinieku piesaisti, radot tiem strādāšanai pievilcīgus nosacījumus.

Viņš teica, ka turpmāk «Maxima» vadība plāno ņemt vērā arī darbinieku sūdzības, ieteikumus un vajadzības, tostarp arī par darba algām kompānijā.

Pēc Staškeviča teiktā, kompānijas vadības attieksme pret darbiniekiem līdz šim nav bijusi saprotoša un strādāt motivējoša. Pēc viņa teiktā, «Maxima» akcionāri patlaban veic vadības nomaiņu «Maxima Latvija». Tāpat

plānots pārskatīt arī darbinieku atalgojumu.

«»Maxima» ir darba tirgus līderis Baltijas valstīs, taču darbinieku alga nav motivējoša būt izcilam darbiniekam,» sacīja Staškevičs. Pēc Staškeviča teiktā, atsevišķiem darbiniekiem algas varētu tikt paaugstinātas, savukārt citiem - samazinātas.

Staškevičs arī norādīja, ka pats personīgi pārraudzīs, kā uzņēmums maina savu iekšējo kultūru, kā arī kontrolēs procesus organizācijā un korporatīvo pārvaldību kopumā. Pēc viņa teiktā, plānots uzlabot arī komunikāciju starp «Maxima» grupu Viļņā un kompāniju «Maxima Latvija».

Viņš arī norādīja, ka «Maxima» ir

konstatējusi kļūdas kompānijas drošības sistēmā

un patlaban ar ekspertiem norit kopīgs darbs, lai veiktu nepieciešamos drošības uzlabojumus «Maxima» tirdzniecības telpās kopumā. Tāpat patlaban visās trijās Baltijas valstīs norit «Maxima» veikalu tehniskās drošības pārbaudes, tostarp pārliecinoties par jumta konstrukciju izturību. «Mūsu speciālisti kopā ar ekspertiem pēc kārtas pārbauda ikvienu veikalu,» sacīja Staškevičs, piebilstot, ka arī pircēju sūdzības par konkrētu veikalu drošību tiek ņemtas vērā.

Staškevičs pastāstīja, ka «Maxima» nesen īslaicīgi slēdza veikalu Igaunijā, kur apmeklētāji izteica šaubas par veikala drošību. Taču pārbaužu gaitā noskaidrojās, ka būve no tehniskā viedokļa ir droša un veikala darbība tika atjaunota.

Pēc viņa teiktā, eksperti patlaban izvērtē arī «Maxima» aizsāktos būvobjektu projektus, tostarp Dammes ielā, Rīgā, par kuru turpmāko likteni tiks lemts balstoties uz ekspertu atzinumiem.

Rīgā, Zolitūdē veikalā «Maxima» 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā bojā gāja 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji. Policijas pirmā versija par traģēdiju ir saistīta ar objekta projektēšanas un uzraudzības iespējamiem pārkāpumiem. Otrā versija - ar šī būvobjekta pirmās kārtas būvi, bet trešā versija saistīta ar otrās kārtas būves elementiem, kad jumta segums tika papildināts ar dažādiem materiāliem. Turpinās izmeklēšana, un 27.novembrī tika veiktas kratīšanas septiņās vietās.

Tirdzniecības kompleksu, kurā atradās «Maxima», attīstījis uzņēmums «Homburg», būvējusi - būvkompānija «Re& Re», bet ēku projektējusi arhitektu firma «Kubs». Veikala ēka Zolitūdē, Priedaines un Anniņmuižas ielu krustojumā, pabeigta 2011.gada nogalē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu