T, 10.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Maxima Latvija» vadītājs Jasinsks atlaists no amata

TVNET/LETA
«Maxima Latvija» vadītājs Jasinsks atlaists no amata
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 47

«Maxima Latvija» vadītājs Gintars Jasinsks ceturtdienas vakarā atbrīvots no amata, vēsta portāls «Lrytas.lt». Lietuvas Maxima vadības paziņojums par «Maxima Latvija» vadības atlaišanu ir stipri novēlots, jo nez vai izdosies atjaunot uzņēmuma reputāciju pēc Maxima Latvija vadības klaji ciniskajiem izteikumiem par notikušo traģēdiju Zolitūdē.

«Ar akcionāru lēmumu no amata tiek atbrīvots «Maxima Latvija» valdes priekšsēdētājs Gintars Jasinsks par nepieņemami paustu viedokli šajā Latvijas tautai sāpīgajā un sarežģītajā laikā,» paziņojumā presei norāda «Maxima Group» direktors Mindaugs Bagdonavičs. Plašāku informāciju kompānija solījusi sniegt tuvāko dienu laikā.

Iepriekš Jasinsks izteicās, ka viņa vārdi izraisījuši skandālu, jo Latvijas

žurnālisti viņu nepareizi sapratuši

- viņš gribējis sacīt, ka kompānijas darbinieki jūt morālu atbildību par notikušo, bet nejūtas šīs nelaimes tiešie vaininieki.

Jau ziņots, ka Jasinsks uz jautājumu, vai arī kādam no veikala vadības nebūtu jāseko Latvijas Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) piemēram, uzņemoties atbildību par Zolitūdes traģēdiju, izteicās, ka «atkāpjas tie, kas jūtas vainīgi», bet viņš varot cilvēkiem skatīties acīs. Pēc «Maxima Latvija» vadītāja sacītā, veikala darbinieki rīkojušies tā, kā viņiem šajā situācijā bija jārīkojas, bet pats uzņēmums nav plānojis un neplāno pamest Latvijas tirgu.

Nosodījumu par šādiem izteikumiem jau ir pauduši daudzi Latvijas iedzīvotāji un amatpersonas. Valsts prezidents Andris Bērziņš to plāno personīgi pārrunāt ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) Lietuvā plāno aktualizēt šo jautājumu. Savukārt uz Ārlietu ministriju šodien bija izsaukts Lietuvas vēstnieks Ričards Degutis.

Reaģējot uz Jasinska pausto attieksmi, Latvijas sociālajos medijos

izplatīta Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei adresēta vēstule,

ko var parakstīt un nosūtīt ikviens. Vēstulē prezidente aicināta darīt visu iespējamo, lai novērstu «Maxima» vadības nepieņemamo attieksmi. «Latviešiem nepieciešams just, ka Lietuvas valdība ir viņu pusē. Nedrīkstam pieļaut, ka dažu lietuviešu bezatbildīgā darbība kaitē mūsu valstu attiecībām,» aicina vēstules autors.

Jasinska izteikumus par nepieņemamiem atzinuši daudzi jo daudzi Lietuvas interneta mediju lasītāji, kas traģēdijai Rīgā sekojuši ar dziļu līdzjūtību. Viņu komentāros izskan aicinājumi boikotēt «Maxima» veikalus ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā.

«Kurš vainīgs, kurš nē - to noskaidros tiesībsargāšanas iestādes. Bet jābūt taču vismaz elementārai cilvēcībai un vismaz kripatiņai līdzjūtības. Briesmīgs cinisms skan šā darboņa izteikumos. Man kauns, ka mūsu uzņēmēji ir tik bezsirdīgi. Es kā vienkāršs lietuvietis atvainojos jums, brālīši, par Jasinska vārdiem. Man ļoti žēl,» atzīstas kāds komentētājs.

Kā portālam «Lrytas.lt» sacījis Latvijas sabiedrisko attiecību speciālists, kas nav vēlējies nosaukt savu vārdu, Jasinska teiktais Latvijā izraisījis īstu šoku. «Nesaprotu, kādēļ «Maxima» cenšas nokaitēt situāciju, kas jau tā ir nokaitēta,» viņš sacījis. «Šķiet, ka

«Maxima» vadītāji neaptver situāciju

- it kā dzīvotu ne šajā, bet kādā citā pasaulē, kur viss atļauts, kur citu viedoklim un cilvēku jūtām nav nozīmes.»

Viņš paudis neizpratni, kādēļ sasaukt preses konferenci, lai paustu tik augstprātīgu viedokli, vienlaikus neatbildot uz pašiem būtiskākajiem jautājumiem, proti - kādēļ, veikalam darbojoties, veikti darbi uz jumta, kādēļ cilvēki nav evakuēti, lai gan iedarbojusies signalizācija. Eksperts pieļāvis, ka kompānijai var nākties mainīt nosaukumu, lai turpinātu darbību.

Viņš kritizējis arī tirdzniecības tīkla «Maxima» īpašnieka - holdinga «Vilniaus prekyba» - valdes priekšsēdētājas Jolantos Bivainītes izteikumus intervijā ziņu aģentūrai BNS.

«Vai šī traģēdija ir saistīta ar «Maxima«?

Vai tad «Maxima» ir vainīga cilvēku bojāejā?»

vaicājusi Bivainīte, piebilstot, ka tirdzniecības tīkls visu esot izdarījis labi un pat uzņēmies atbildību, kas pārsniedz tā iespējas. «Kā jūs varat apgalvot, ka nebija evakuācijas? (..) Pēc nelaimes notika evakuācija, visi apsardzes darbinieki glāba cilvēkus,» viņas teikto citē «Lrytas.lt».

Lai gan notikušais sīki aprakstīts daudzos Lietuvas medijos, viņa izteikusi neizpratni, ko «Maxima» notikušajā darījusi nepareizi. «Iztēlojieties - iedarbojas ugunsdrošības signalizācija. Ko jūs darāt? Vispirms meklējat, kur izcēlies ugunsgrēks. Ja cilvēki būtu gājuši bojā ugunsgrēka, nezinu, ko jūs tagad runātu. Bet cilvēki taču gāja bojā ne tādēļ. (..) Vai var izziņot evakuāciju, ja ugunsgrēka nav, vienkārši sabojājusies signalizācija?,» spriedusi «Vilniaus prekyba» vadītāja. «Vai, iedarbojoties signalizācijai, jāskrien prom? Un kas tad pārbaudīs [signalizācijas iedarbošanās iemeslu]? Gaidīsim, kamēr viss sadegs?».

Lietuvas Seima spīkere pauž nožēlu

Lietuvas Seima spīkere Loreta Graužiene, tiekoties ar Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu (V), paudusi nožēlu par «Maxima Latvija» vadītāja Gintara Jasinska izteikumiem, akcentējot, ka tas noteikti neesot Lietuvas tautas, ne arī valsts viedoklis, informēja Saeimas Preses dienestā.

Abām amatpersonas pārrunājot pagājušās nedēļas traģiskos notikumus Zolitūdē, Āboltiņa norādījusi, ka Latvijā joprojām valda sēras, tomēr ir arī svarīgi, lai atbildību uzņemtos visi, kuru rīcības vai bezdarbības rezultātā bojā gājuši 54 cilvēki un daudzi guvuši ievainojumus.

Tāpēc viņa arī informējusi, ka Jasinska izteikumu par traģēdiju ir aizskāruši Latvijas tautas jūtas, un aicinājusi Lietuvas kolēģi nosodīt šādus izteikumus, lai šā cilvēka izteikumi nesadragātu abu valstu un tautu labās attiecības.

Graužuiniene sarunas laikā vēlreiz izteikusi līdzjūtību Latvijas tautai saistībā ar Zolitūdes traģēdiju un paudusi nožēlu par uzņēmēja izteikumiem, akcentējot, ka

tas nav ne Lietuvas tautas, ne valsts viedoklis.

Jau ziņots, ka šodien preses konferencē Jasinsks pavēstīja, ka atkāpjas tie, kas jūtas vainīgi, atbildot uz jautājumu, vai Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) piemēram, uzņemoties atbildību par Zolitūdes traģēdiju, nebūtu jāseko arī kādam no veikala vadības.

Nosodījumu par šādiem izteikumiem jau ir pauduši daudz Latvijas iedzīvotāju, tostarp arī daudzas amatpersonas. Valsts prezidents Andris Bērziņš to plāno personīgi pārrunāt ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) Lietuvā plāno aktualizēt šo jautājumu. Savukārt uz Ārlietu ministriju šodien bija izsaukts Lietuvas vēstnieks Ričards Degutis.

Kā vēstīts, Dombrovskis 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata, uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, kur, iebrūkot lielveikala jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu