Sv, 25.09.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Iedzīvotāji sašutuši par Jasinska teikto; šokā arī ārlietu ministrs

TVNET/LETA
Iedzīvotāji sašutuši par Jasinska teikto; šokā arī ārlietu ministrs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 46

Latvijas iedzīvotāji ir sašutuši par «Maxima Latvija» vadītāja Gintara Jasinska šīs dienas paziņojumu un aicina paust savu sašutumu arī Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei. Šokā par Jasinska izteikumiem ir arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un sola to pārrunāt ar savu lietuviešu kolēģi Linu Linkeviču.

Papildināts viss teksts

Jau ziņots, ka šodien preses konferencē «Maxima Latvija» vadītājs Gintars Jasinsks pavēstīja, ka atkāpjas tie, kas jūtas vainīgi, atbildot uz jautājumu, vai Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) piemēram, uzņemoties atbildību par Zolitūdes traģēdiju, nebūtu jāseko arī kādam no veikala vadības.

Kā sacīja ministrs,

Jasinska izteikumi, atsakoties uzņemties jebkādu atbildību par traģēdiju Zolitūdē, ir šokējoši un augstprātīgi.

«Tas ir nepieņemami. Kungi laikam ir aizmirsuši, ka šāda rīcība nāk par sliktu paša uzņēmumam un tā darbībai,» pauda Rinkēvičs.

Rinkēvičs, kurš šobrīd ir ceļā uz Austrumu partnerības samitu Viļņā, jau ir brīdinājis Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču, ka pārrunās ar viņu Jasinska izteikumus.

«Ja nav ko teikt, labāk paklusēt,» noteica Rinkēvičs.

Aicina paust savu sašutumu Lietuvas prezidentei

Savukārt vairāki aktīvisti, kurus satriecis «Maxima Latvija» vadītāja teiktais, aicina neklusēt un paust savu sašutumu arī Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei.

Vēstule cirkulē pa dažādiem sociālajiem medijiem, ikviens to var parakstīt un nosūtīt kaimiņvalsts pirmajai personai.

«Pirms nedēļas dzīvību zaudēja 54 nevainīgi cilvēki, sabrūkot tirdzniecības veikalam «Maxima». Traģēdija, kas ir lielākā kopš neatkarības atgūšanas, satricinājusi mūsu sabiedrību un dziļi ietekmējusi ikvienu no mums. Latvijas Ministru prezidents ir atkāpies, uzņemoties pilnu atbildību par notikušo. Mēs joprojām sērojam par bojā gājušajiem. Bijām pateicīgi un aizkustināti par Lietuvas atbalstu, svētdienu pasludinot par sēru dienu,» teikts vēstulē.

«Tikmēr uzņēmuma «Maxima» ķēdes un «Vilnius Prekyba» vadības attieksme nav tikai necienīga - tā ir šausminoša. Viņu darbinieki ir miruši, bet «Maxima» pat uz dienu neslēdza savus veikalus.

Medijos runā par veikala darba apstākļiem, kas pielīdzināmi vergu darbam un kas varētu būt veicinājuši darbinieku lēmumu, atskanot trauksmes signālam, neatstāt savas darba vietas, tādā veidā nolemjot sevi nāvei. «Maxima» apsargi pēc trauksmes signāla atskanēšanas neevakuēja veikala apmeklētājus, un arī viņi zaudēja dzīvību, jo šādi ir uzņēmuma «Maxima» noteikumi. Latvijas policijai vēl jālemj, vai šī rīcība ir krimināli sodāma, taču manās acīs tā tāda ir,» pausts vēstulē.

««Maxima Latvija» vadītājs Gintars Jasinsks šodien paziņoja, ka «atkāpjas tikai tie, kas jūtas vainīgi«. Uzņēmuma «Maxima» vadības reakcija draud ne tikai negatīvi ietekmēt ekonomiskās saites starp Latviju un Lietuvu, bet arī pasliktināt abu tautu labās attiecības,» rakstīts vēstulē.

«Prezidentes kundze, visi esam dzirdējuši, ka valdība nevar ietekmēt tirgus spēkus. Tomēr mums jārīkojas, ja šie spēki peļņas dēļ un, baidoties no civillietām, rīkojas neatbilstoši tam, kas pieņemts mūsu sabiedrībā.

Es piesaku boikotu «Maxima» veikaliem un ieteikšu radiem un draugiem darīt tāpat.

Lūdzu Jūs, prezidentes kundze, izmantot visus iespējamos līdzekļus, lai novērstu «Maxima» vadības nepieņemamo attieksmi un palīdzētu apturēt pieaugošo Latvijas sabiedrības nepatiku pret lietuviešiem. Latviešiem nepieciešams just, ka Lietuvas valdība ir viņu pusē. Nedrīkstam pieļaut, ka dažu lietuviešu bezatbildīgā darbība kaitē mūsu valstu attiecībām,» aicina vēstules autors.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu