18.novembra koncertu ceļvedis novados

Diriģents Normunds Šnē

FOTO: LETA

Turpinot iepriekšējos gados aizsākto tradīciju, par godu Latvijas 95. dzimšanas dienas svinībām Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar «Latvijas koncertiem» un pašvaldībām organizē 18.novembra svētku koncertus visos Latvijas novados.

Šogad koncerti notiks Rēzeknē, Smiltenē, Tukumā un Talsos. Tie norisināsies vienlaicīgi ar galveno svētku koncertu Rīgā, Latvijas Nacionālajā teātrī, un to laikā Valsts prezidenta Andra Bērziņa svētku uzruna tiks pārraidīta visās koncertu vietās.

Rēzeknē, Latgales vēstniecībā «GORS» 18.novembrī uzstāsies baritons Rihards Mačanovskis, ērģelnieks Roberts Hansons, Valsts akadēmiskais koris «Latvija» un diriģents Māris Sirmais, kā arī Rēzeknes novada mazākumtautību kolektīvi.

Smiltenes kultūras centra apmeklētājus priecēs soprāns Inga Šļubovska un grupa «TRIO DEK’o», kurā muzicē flautiste Dita Krenberga, klarnetists Ints Dālderis un pianiste Agnese Egliņa.

Tukumā koncerts notiks pilsētas kultūras namā. Tajā piedalīsies soprāns Elīna Šimkus, tenors Andris Lapiņš, kamerorķestris «Sinfonietta Rīga», koklētāju ansamblis «Balti», kā arī novada kori «Vanema», «Tume», «Noktirne» un diriģents Jānis Ozols.

Savukārt koncertā Talsu tautas namā piedalīsies Latvijas radio koris un diriģents Sigvards Kļava, pianisti Dace Kļava, Aldis Liepiņš un Arturs Maskats, akordeonists Artūrs Noviks un kontrabasists Mareks Auziņš.

Šogad Latvijas Nacionālajā teātrī koncerta programma veidota gan no latviešu folkloras, gan klasiskās mūzikas izcilākajiem darbiem. Tajā piedalīsies Māra un Andris Lejiņi, Aīdas Rancānes un Andra Kapusta ģimene, Ivetas un Vidvuda Medeņu ģimene, Iecavas folkloras kopas «Tarkšķi» bērni, Rīgas folkloras kopas «Grodi» masku grupas, vijolniece Paula Šūmane, Rīgas Doma zēnu koris un diriģents Mārtiņš Klišāns, Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Normunds Šnē.

Visās pilsētās skanēs latviešu tautasdziesmas, kā arī Latvijas un Baltijas valstu komponistu skaņdarbi. Koncerti Latvijas novadu pilsētās būs brīvi pieejami visiem interesentiem. Savukārt uz koncertu Latvijas Nacionālajā teātrī tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzija. Uz to aicinātas Latvijas augstākās amatpersonas, kultūras, izglītības un zinātnes, sporta, medicīnas jomas pārstāvji, uzņēmēji, valsts augstāko apbalvojumu saņēmēji, Valsts prezidenta atbalstīto projektu pārstāvji, ārvalstu vēstnieki un citi.

Uz augšu