Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Uz KNAB priekšnieka amatu pretendē trīs esošie biroja darbinieki

Konkursā uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatu pieteikušies 13 pretendenti, tostarp trīs esošie biroja darbinieki, vairāki juristi, detektīvs un arī bezdarbnieks.

Pieteikušies trīs esošie darbinieki

Kā informēja Valsts kancelejā, pieteikumus konkursam iesnieguši KNAB Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāja vietnieks Jaroslavs Sreļčenoks, KNAB Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāja Ilze Jurča, kā arī KNAB Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore.

Uz amatu cer arī Gulbis

Pazīstamākie pretendenti ir bijušais iekšlietu ministrs un galvenais valsts notārs, pašlaik SIA "Pireja" juridiskais pārstāvis un SIA "Park&fly easy" valdes priekšsēdētājs Māris Gulbis un bijušais Valsts ieņēmumu dienesta vadītājs, pašlaik SIA "Biznesa un juridiskā prakse" īpašnieks, konsultants loģistikā, transporta un dzelzceļa risinājumos, robežšķērsošanā un nodokļu jautājumos Kalvis Vītoliņš, kurš savu pieteikumu iesniedza pirmais.

Konkursā pieteicies arī advokātu biroja "Liepiņš un partneri" zvērināts advokāts, nodibinājuma "Korporatīvo juridisko risinājumu un pētījumu palāta" valdes priekšsēdētājs un Juridisko risinājumu un pētījumu palātas šķīrējtiesas priekšsēdētājs Armands Stumbergs.

KNAB vēlas vadīt arī Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centra informācijas tehnoloģiju drošības administrators Gunārs Bērziņš, Juridiskās koledžas pasniedzēja Ruta Mekša, "Musa International" detektīvaģentūras vadītājs, jurists Gunārs Cāzers, Tieslietu ministrijas Juridiskā departamenta Tiesvedības nodaļas juriskonsults Kristaps Sautiņš un SIA "P-Kolada" dalībnieks, SIA "Adhs juridiskie un apdrošināšanas pakalpojumi" dalībnieks un SIA "Jurisconsultus" dalībnieks Jānis Uzulēns.

Uz KNAB vadītāja vietu pretendē arī bezdarbnieks

Uz KNAB vadītāja amatu pieteicies arī Aivars Bauers, kurš šobrīd ir bez darba, bet iepriekš viņš bijis Satiksmes ministrijas Valsts īpašuma uzraudzības nodaļas vadītājs, un "Augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas centra" un Izglītības kvalitātes valsts dienesta eksperts Vladislavs Bautris.

Atbilstoši konkursa nolikumam piecu darbdienu laikā darbu sāks pretendentu vērtēšanas komisija, kas konkursa pirmajā kārtā vērtēs kandidātu atbilstību konkursa formālajiem kritērijiem. Komisijai mēneša laikā - līdz 18.oktobrim - jāizlemj, kuri pretendenti izvirzāmi konkursa otrajai kārtai.

Vērtēs kandidātu pieredzi un kompetenci

Konkursa otrajā kārtā padziļināti vērtēs kandidātu pieredzi un kompetenci. Kandidātu, kuram komisijas locekļi būs piešķīruši augstāko punktu skaitu, komisija ieteiks virzīt uz Ministru kabinetu apstiprināšanai, savukārt Ministru kabinets lems par komisijas izvirzītā pretendenta ieteikšanu apstiprināšanai Saeimā.

KNAB priekšnieka amata pretendentu vērtēšanas komisiju vadīs Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane, komisijā vēl būs Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departamenta senators Artūrs Freibergs, Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurors Arvīds Kalniņš, Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš, Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks.

Konkurss notiks divās kārtās

Saskaņā ar Valsts kancelejas sniegto informāciju konkurss KNAB vadītāja amatam notiks divās kārtās, pirmajā kārtā izvērtējot pretendentu atbilstību formālajiem konkursa kritērijiem, bet otrajā kārtā padziļināti vērtējot pretendentu kompetenci un pieredzi. Kandidātu, kuram komisijas locekļi būs piešķīruši augstāko punktu skaitu, komisija ieteiks virzīt Ministru kabinetam apstiprināšanai, savukārt valdība lems par komisijas izvirzītā pretendenta ieteikšanu apstiprināšanai Saeimā.

Kā ziņots, amats ir vakants pēc iepriekšējā KNAB vadītāja Normunda Vilnīša atbrīvošanas no amata.

Uz augšu
Back