«Divas Lotiņas» atdzīvosies «Baltajā naktī»

FOTO: publicitātes

Pirmo reizi Mūsdienu kultūras forumā piedalīsies arī Latvijas Leļļu teātris, kura Lielajā zālē 7.septembrī pl. 20:00 būs iespēja bez maksas noskatīties režisora Ģirta Šoļa iestudēto izrādi «Divas Lotiņas».

Šajā vakarā ikviens – arī tie, kuri pēdējo reizi teātri apmeklējuši kā bērni – ir aicināts apciemot Leļļu teātri un noskatīties izrādi, kurā īpaši jūtams laikmeta gars gan ar tā daudzajām iespējām, gan ar pārdomām par cilvēcisko attiecību lomu un nozīmi.

Izrāde «Divas Lotiņas», kas izpelnījusies gan skatītāju mīlestību, gan teātra kritiķu atzinību, ir nominēta kā viena no gada izrādēm bērniem vai jauniešiem «Spēlmaņu nakts 2013» balvai.

«Izmantojot leļļu un objektu teātra paņēmienus, esmu centies radīt saistošu, piedzīvojumiem bagātu un interesantu izrādi, kuras virsuzdevums, izmantojot Kestnera stāsta motīvus, mazajiem skatītājiem saprotamā un saistošā valodā runāt par šķietami sarežģīto pieaugušo pasauli un savstarpējām attiecībām, par kurām daudzi vecāki bieži vien izvēlas paklusēt,» stāsta pats režisors. Skatītāju atsauksmes gan liecina, ka izrāde ir saistoša kā bērniem, tā vecākiem – viņi līdz ar mazajiem smejas par dvīnīšu niķiem un stiķiem, bet vienlaikus nolasa arī stāstā risināto pieaugušo attiecību sižeta līniju.

Izrādē lomās redzami Dana Lāce, Santa Didžus un Valdis Vanags, savukārt izrādes mūziku komponējis Goran Gora.

Uz augšu