Oyaarss un draugi piedāvā jaunu mp3 albumu

"Smaida greizi nākamība"

FOTO: Publicitātes foto

Bauskas elektronisko ainavu darinātājs "oyaarss", īstajā vārdā Arvīds Laivinieks, sadarbībā ar kolēģiem ir laidis klajā deviņu stāstu-skaņdarbu mp3 izlasi "Smaida greizi nākamība", informē mūziķa pārstāvji. Šis ieraksts digitālā formā savu dzīvi tīmeklī sācis 1. septembrī.

Šajā ierakstā autori cenšas piedāvāt mazuliet citādu skatījumu uz tik plaši izmantoto terminu "elektroniskā mūzika", padarot to mazāk matemātisku un vairāk organisku, caurvijot to ar akustiskās mūzikas niansēm un saglabājot izteiktu cilvēka rokas pieskārina pēcgaršu, informē mūziķi. Šeit dzirdamas gan ģitāru un vijoļu stīgas, gan putnu treļļi un saldsērīgas klavieres, gan vilciena dzinēji un dārdošas vara bungas, gan vietumis industriāli sakropļotas notis. Ierakstā bez paša oyaarss darbiem ir dzirdamas skaņdarbu interpretācijas draugu un kolēģu - noskaņu mūzikas izpildītāja Mahi Bukimi, pianista Edgara Raginska un baušķenieka Naura Brūveļa izpildījumā. Skaņdarbi ierakstīti 2010. un 2011. gadā Bauskā, Rīgā, Liepājā un Kembridžā.

"Smaida greizi nākamība"

FOTO: Publicitātes foto

"Šeit apkopotie skaņdarbi aicina tieši uz pretējo," saka oyaarss. "Ieeļļot čīkstošās eņģes, nokrāsot apsūbējušo žogu, izpurināt palagus, patriekt čūskas un lietuvēnus no kūts pakšķiem, lai svabadāka elpošana."

Šis ieraksts ir arīdzan priekšvēstnesis oyaarss debijas albumam, kas tiek gatavots Norvičas ierakstu izdevniecības "3by3 music" paspārnē un klajā tiks laists šī gada beigās.

Ieraksta vizuālajā noformējumā ir attēlots piemineklis, ko Mūsas upes kreisajā krastā Bauskā paša spēkiem ir uzslējis pilsonis Jānis Straģis. Autoriem tā arī nav izdevies izdibināt kam par godu vai kā atcerei šis arhitektoniskais veidojums ir darināts, taču šī ieraksta gaismā tas tiek tulkots kā indivīda pašaizliedzīgie pūliņi saulainās nākotnes labā, lai cik greizi tā reizēm nesmīnētu.

Vizuālo noformējumu sagatavojis Uģis Goba, savukārt audio materiāla pēcapstrāde veikta "Gassound Studio" telpās. Ieraksts ir pieejams lejupielādei internetā, apmeklējot adresi www.oyaarss.com. Ieraksta sasildīšanas programma paredzēta "Skaņu meža" ballē 16. septembrī, kur oyaarss uzstāsies ar Edgara Raginska un Naura Brūveļa atbalstu.

Uz augšu