Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Aizkraukles arodskolā nesāk mācības būvdarbu dēļ

Aizkraukles arodskolā šodien nenotika 1.septembra svinības. 267 jaunieši nevar sākt skolas gaitas šajā izglītības iestādē, jo tajā iekavējušies būvdarbi. Darbi draud apstāties pavisam, taču neviens par šo situāciju atbildību neuzņemas, šovakar informēja LNT ziņas.

Samazināts celtnieku skaits

Zinību dienā pie Aizkraukles arodskolas galvenās ieejas pulcējās nevis skolēni un pedagogi, bet gan celtnieki, kas veic skolas renovāciju. Taču ne vien mācību gada sākums aizkavējies, bet arī būvdarbi skolā draud apstāties naudas trūkuma dēļ.

Vēl pirms dažām nedēļām šajā būvobjektā strādājuši 70 celtnieki, tagad palikuši tikai 15, vēstīja LNT ziņas. Būvdarbu vadītājs apgalvojis, ka strādnieku skaits ticis samazināts tādēļ, ka neesot naudas būvdarbu veikšanai šajā skolā.

Būvdarbu vadītājs Vladimirs Burkovskis intervijā raidījumam norādīja: „Finansējuma nav, lai tālāk pirktu materiālus un kaut ko darītu. Ir jāpērk linolejs, apdares materiāli, krāsas, un arī bruģi vēl jāpērk 500 kvadrātmetriem, lai pabeigtu darbus.”

IZM sāk dienesta pārbaudi

Aizkraukles arodskolā šodien, kad citviet Latvijā svinīgi atzīmē 1.septembri, raidījumam neizdevās sastapt skolas vadību. Tikmēr Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) pauda viedokli, ka vainu par būvdarbu iekavēšanos esot jāuzņemas skolas pagaidu direktorei.

Tieši skolas direktoru pienākumu izpildītāja pirms nepilnām divām nedēļām ministrijai esot apgalvojusi, ka mācības varēšot sākties 1.septembrī. „Attiecībā uz direktora pienākuma izpildītāju ir sākta dienesta pārbaude, jo tā maldināt darba devēju ir nepieņemami,” raidījumam atzina IZM Profesionālās izglītības departamenta direktors Jānis Gaigals.

Lai gan IZM uzskata, ka būvdarbi Aizkraukles arodskolā tomēr būs pabeigti pēc mēneša, paši darbu veicēji LNT ziņām pauda citādu viedokli. Skolā esot pabeigtas tikai divas trešdaļas darbu.

Būvnieki ieguldījuši savu naudu

Būvnieki LNT ziņām atzinuši, ka darbu pabeigšanai nepieciešami būs vēl vismaz divi mēneši. Iekavēto celtniecības darbu dēļ mācību gaitas Aizkraukles arodskolā nevar sākt 267 jaunieši, kuri vēlas tur apgūt sekretāres, automehāniķa un būvnieka profesiju. Viņiem tagad jārēķinās ar mācību gada pagarinājumu pavasarī.

Aizkraukles arodskolas renovācija izmaksāšot gandrīz divus miljonus latu. Cerot uz pasūtītāju godaprātu, būvnieki ieguldījuši aptuveni 400 tūkstošus latu no saviem līdzekļiem, kurus viņi vēl neesot atguvuši. Ja būs nauda būvdarbu pabeigšanai, tad mācības šajā skolā varēs sākties ātrākais novembrī, informēja raidījums.

Uz augšu
Back