Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

"Latvijas gāzes" šefs gatavs vadīt Operu

"Latvijas gāzes" šefs Adrians Dāvis šodien pēc LNO jaunās sezonas preses konferences portālam TVNET atklāja, ka esot gatavs piedalīties konkursā uz Latvijas Nacionālās operas direktora amatu. "Esmu nopietni par to domājis," pauda "LG" šefs.

Taujāts par šāda lēmuma iemesliem, Dāvis atgādināja, ka jau kopš 1998.gada "Latvijas gāze" ir atbalstījusi Latvijas Nacionālo operu, piešķirot līdzekļus gan jauniestudējumiem, gan jauno mākslinieku izglītošanai, gan jau vairākus gadus rīkojot "Latvijas gāzes balvas" ceremoniju, kurā tiek apbalvoti aizvadītās sezonas labākie mākslinieki.

Nākot no mākslinieku ģimenes...

Turklāt viņš nākot no mākslinieku ģimenes, līdz ar to viņam gan māksla, gan opera allaž bijusi tuva, tādēļ neesot sveši arī mākslinieciskie jautājumi. "Ja tiks izsludināts konkurss, var gadīties, ka tajā pieteiksies nenopietni cilvēki, bez saimnieciskā darba pieredzes. Mana pieredze ir liela: 46 gadus strādāju "Latvijas gāzē", 23 gadus esmu bijis tāds vadītājs.

Uzskatu, ka varētu tikt galā arī ar Operas vadīšanu,

kas gan varētu būt daudz sarežģītāk nekā "LG" vadīšana."

Tādēļ Dāvis nolēmis piedalīties konkursā uz Operas vadītāja amatu, kā pats saka, "lai nebūtu nejaušību" un lai Operu nevadītu nejauši cilvēki. "Domāju, ka esmu spējīgs vadīt operu," pārliecinoši apgalvo Dāvis, piebilstot - viņaprāt, nebūtu pareizi, ja šo mākslas templi vadītu cilvēks no malas."

Tiesa, "Latvijas gāzes" vadītājs vēl sola šo savu lēmumu apdomāt, taču no potenciālajiem konkurentiem uz šo amatu viņš nebaidoties, jo diez vai vēl kādam pretendentam varētu būt tikpat liela pieredze kā viņam.

Atgādināsim, ka jautājums par pašreizējā LNO direktora Andreja Žagara iespējamo nomaiņu izskanēja pirms pāris nedēļām, kad Operas arodbiedrība izplatīja vēstuli par, viņuprāt, nelietderīgu līdzekļu izmantošanu, pieprasot kultūras ministrei Žagaru atcelt no amata. Savukārt kultūras ministre Sarmīte Ēlerte pēc tikšanās ar Operas vadību norādīja, ka jautājums par pašreizējā LNO direktora Andreja Žagara atcelšanu no amata nav aktuāls. Žagaram darba līgums beidzas decembrī. Saskaņā ar LNO likumu Kultūras ministrijai gada beigās būs jāizsludina konkurss uz LNO direktora vietu.

Uz augšu
Back