Cēsu mākslas festivālā - teātris, mūzika un pastaiga mežā

Portugāļu mākslinieks un rotu dizainers Valentims Kuarežma

FOTO: Publicitātes foto / fashionheroines.blogspot.com

Šajā nedēļā festivāla viesiem būs iespēja noklausīties divus simfoniskās mūzikas koncertus, doties elektroakustiskā pastaigā pa mežu, noskatīties četras kinofilmas un teātra izrādi, kā arī izbaudīt mūsdienu vizuālās mākslas nepieradināto burvību, informē festivāla organizatoru pārstāvji.

Turpinot festivālā iesākto tradīciju iepazīstināt klausītājus ar latviešu komponistu mūziku, piektdien, 29. jūlijā, plkst. 20 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā festivāls piedāvās koncertu "Latviešu komponistu vasaras mūzika", kurā izskanēs Romualda Jermaka "Koncerts klarnetei un ērģelēm", Romualda Kalsona "Koncerts klarnetei un kamerorķestrim", Anitras Tumševicas "Sentences II. Itāļu koncerts" obojai, kontrabasam, ērģelēm un kamerorķestrim, kā arī Pētera Vaska "Viatore" ko izpildīs Latvijā labi zināmi un iecienīti solisti - Ints Dālderis (klarnete), Tālivaldis Deksnis(ērģeles), Kristaps Pētersons (kontrabass) un Mārtiņš Zālītis (oboja). Pie Vidzemes kamerorķestra pults - Andris Veismanis.

No Londonas līdz Latvijai

30.jūlijā plkst. 20 Cēsu sporta kompleksā uzstāsies latviešu pianists Reinis Zariņš kopā ar Īlingas (Londona) simfonisko orķestri diriģenta Džona Gibonsa vadībā. Koncertā tiks atskaņots Jāņa Mediņa "Klavierkoncerts", Malkolma Ārnoldsa "Ceturtā simfonija op. 71" un Hemiša Makannsa "Land of the Mountain and the Flood".

Īlingas orķestris ir neatkarīgs veidojums, kura dalībnieki par iespēju spēlēt šajā orķestrī maksā nelielu naudu. No maksas atbrīvoti mūzikas studenti, taču tikai līdz brīdim, kamēr neuzrodas kāds, kurš būtu ar mieru maksāt par konkrēto vietu orķestrī. Mūziķi satiekas reizi nedēļā kādā Londonas priekšpilsētas Īlingas baznīcā.

Tagad, šo programmu iestudējot kopā ar Īlingas simfonisko orķestri ir dota iespēja gan Cēsu, gan Londonas publikai izbaudīt šo lielisko sniegumu. Jāatzīmē, ka

Londonā koncerts, kurā skanēja šī programma, jau norisinājies ar lieliem panākumiem.

"Aija" un labs franču kino

Savukārt plkst. 17 Vecajā alus brūzī tiks izrādīta aizgājušās sezonas viena no spilgtākajām latviešu teātru kamerizrādēm - Regnāra Vaivara skatuvisko versiju pazīstamajam stāstam par trauksmaino Aiju un viņas mūža vīriešiem - Dailes teātra izrādi "Aija pēc Jaunsudrabiņa". Lomās: Kristīne Nevarauska, Gints Grāvelis un Artūrs Dīcis. Biļetes uz šo izrādi jau izpārdotas, tādēļ tiks rādīta vēl viena papildus izrāde plkst. 21.

Cēsu Mākslas festivālā skatāmas kinozinātnieces Valentīnas Freimanes sagatavotās kinoprogrammas

FOTO: Publicitātes foto / "Atēna"

Šajā nedēļā festivāls piedāvās trīs franču kino filmas: 26.jūlijā "Lielās ilūzijas" (rež. Žans Renuārs), 28.jūlijā "Paradīzes bērni" (rež. Marsels Karnē) un 30.jūlijā "Klusēšana - zelts" (rež. Renē Klērs). No latviešu kino darbiem 30.jūlijā tiks demonstrēta režisora Gata Šmita spēlfilma "Seržanata Lapiņa atgriešanās". Visi kino seansi tiks demonstrēti Cēsu pils pagalmā plkst. 22.

Ņemot vērā publikas lielo atsaucību, atkārtoti festivāla programmā iekļauts muzikālais uzvedums "Elektroakustiska pastaiga mežā. Pasaka par Kurbadu", kas saņēmis "Lielo mūzikas balvu 2010". Šajā pastaigā pa Cīrulīšu dabas takām skatītāji varēs doties 29.jūlijā plkst. 21 un 23. Tikšanās vieta - Žagarkalna kempings pie Gaujas.

Izstādes - līdz 14.augustam

Baltijas laikmetīgās mākslas izstāde Cēsu Vecajā alus brūzī, kurai šoreiz dots nosaukums "Starptelpa". Izstādē pārstāvēti gan tādi zināmi Latvijas mākslinieku vārdi kā gleznotāja Helēna Heinrihsone, tēlnieks Aigars Bikše, fotogrāfi Māra Brašmane un Alnis Stakle, gan jaunie autori Ivars Drulle un Reinis Hofmanis, igauņi Tonis Sādoja (Tõnis Saadoja) un Flo Kasearu (Flo Kasearu), kā arī Latvijā pazīstamais lietuviešu gleznotājs Jons Gasiūns (Jonas Gasiunas). Cēsu Pils klētī apskatāms multimediāls projekts "Džons Keidžs Krievijā un pasaulē", kura autors Sergejs Bugajevs "Āfrika" ir viens no šībrīža Krievijas aktuālās mākslas spilgtākajām parādībām.

Portugāļu mākslinieks un rotu dizainers Valentims Kuarežma

FOTO: Publicitātes foto / fashionheroines.blogspot.com

Turpat netālu - Cēsu Pils klēts kompleksā Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna instalācija "Kas man ko slēpt, sēžot vienam rožu dārzā", kā arī Modes mākslas izstāde "Work-it-out", kur iespēja apskatīt mākslinieku Arta Štamgūta, Līgas Bangas, Vita Radziņas, Indras Miklāvas un Nila Vilņa, bērnu modes dizaineres Daces Sāmītes un zīmola QooQoo radītājas Aļonas Bauskas modes instalācijas.

Šajā izstādē pārstāvēti arī divi ārzemju viesi - Patrīcija Antonači (Patrizia Antonacci, Itālija) no Florences un Valentims Kuarežma (Valentim Quaresma, Portugāle). Festivāla tradicionālā personālizstāde šoreiz atvēlēta fotogrāfam Jānim Deinatam, tā būs skatāma Cēsu Izstāžu namā.

Biļetes uz Festivāla pasākumiem iespējams iegādāties visās "Biļešu paradīzes" kasēs, Cēsu Kultūras un informācijas centrā un pasākumu norises vietās. Biļetes pērkot ar SEB bankas maksājumu karti, tiek piemērota 10% atlaide.

Uz augšu