Latvijas jātniekiem godalgas PK posmā Lietuvā

Nedēļas nogalē no 19.-21.jūlijam Lietuvas pilsētā Žagarē risinājās Centrāleiropas zonas Ziemeļu līgas Pasaules kausa posma sacensības šķēršļu pārvarēšanā, kurās startēja arī Latvijas jātnieki un izcīnīja godalgas un uzaras vairākos sacensību maršrutos, TVNET informēja LJF.

Pirmajā sacensību dienā jaunzirgu maršrutā (6/7 gadus veciem zirgiem) ar šķēršļu augstumu 120/125cm divās fāzēs trešo vietu izcīnīja Andis Vārna ar sešgadīgo ķēvi Fantastika (0/30.50 sek), bet ceturto Ģirts Bricis ar Carlord (0/31.37 sek).

Dienas mazā apļa maršrutā ar šķēršļu augstumu 130 cm, kas pirmajā sacensību dienā bija ātruma maršruts, Andis Vārna ar septiņgadīgo Leridu 49 dalībnieku konkurencē izcīnīja ceturto vietu (0/63.63 sek). Pirmās dienas lielā apļa maršrutā vislabāk no Latvijas sportistiem veicās Aleksandram Šakurovam ar zirgu Gīrs – Latvijas duets 140 cm augsto ātruma maršrutu (Tabula A) veica bez soda punktiem 70.43 sekundēs un ierindojās 8.vietā, kopā maršrutā startēja 45 dalībnieku pāri.

Otrā sacenību diena Latvijai atnesa uzvaru jau dienas pirmajā – jaunzirgu maršrutā, kurā uzvaru izcīnīja Ģirts Bricis ar Carlord 120 cm augsto ātruma maršrutu (Tabula A) veicot bez soda punktiem 60.37 sekundēs, Andim Vārnam ar Fantastiku 5.vieta – maršruts veikts bez soda punktiem 65.22 sekundēs. Sestdienas mazā apļa maršrutā ar šķēršļu augstumu 130cm ceturto vietu izcīnīja Ģirts Bricis ar Egano van Kadal, ātruma maršrutu (Tabula A) veicot bez soda punktiem 67.23 sekundēs.

Tūlīt «aiz svītras» jeb septītajā vietā palika vēl viena Latvias sportiste Linda Ansule ar Lemonu, šis Latvijas duets maršrutu veica bez soda punktiem 73.61 sekundē. Maršrutā startēja 48 dalībnieki. Sestdienas lielā apļa maršrutā ar šķēršļu augstumu 140 cm klasiskajā maršrutā ar vienu pārlekšanu uz starta devās 43 dueti. Pamatmaršrutu bez soda punktiem veica 9 pāri, starp tiem arī viens Latvijas pārtāvis – Ģirts Bricis ar Emilia Jolie JB. Pārlekšanas maršrutā par sekundi ātrāku laiku uzrādīja Krievijas sportists Vladimirs Beļeckis ar pieredzējušo Mats’Up Du Plesis (0/0/40.69 sek), Ģirts Bricis ar Emilia Jolie JB ierindojās otrajā vietā (0/0/41.64 sek).

Trešajā sacensību dienā Latvijai dubultuzvara jaunzirgu fināla maršrutā – Ģirts Bricis ar Carlord izcīnīja uzvaru (0/0/34.71 sek), bet Andis Vārna ar Fantastiku ierindojās otrajā vietā (0/0/34.83 sek), pēdējā dienā jaunzirgu fināla maršruts kā ierasts bija klasiskais maršruts ar pārlekšanu. Svētdienas mazā apļa fināls – maršruts ar džokeri bija 140 cm augsts, džokera augstums 150 cm, maršrutā startēja 31 duets, no tiem seši sportisti ieguva maksimālo gratifikācijas punktu skaitu, godalgoto vidū Latvijai arī šajā maršrutā divi sportisti – Ģirts Bricis ar Egano van Kadal (65/57.20 sek) trešajā vietā un Laura Penele ar Progresu piektajā vietā (65/63.06 sek).

Sacensību galvenajā Grand Prix maršrutā ar vienu pārlekšanu uz laiku (140 – 160cm) startēja 32 dalībnieku pāri, tikai trīs dalībnieki Ivo Miķelsona sastādītā maršruta pamatdistanci veica bez soda punktiem. Veiksmīgākais no Latvijas sportistiem šajā maršrutā bija Aleksandrs Šakūrovs ar Ladiesman, kurš pamatmaršrutu veica ar četriem soda punktiem 77.28 sekundēs un ar zirgu Ladiesman izcīnīja sesto vietu. Arī Andim Vārnam ar Chiara 243 četri soda punkti pamatmaršrutā, tas veikts 80.36 sekundēs – rezultātā astotā vieta.

Pēc Grand Prix maršruta svētdien nacionālo sacensību ietvaros notika arī komandu izcīņas maršruts «KAP Jumping» divos hitos (Art.265.2 ; Art 273.2.1, 3.2, 4.4), Latvijas komandā startēja Maira Leja ar Anytime Picobello Z (4/73.76 sek; 4/73.88 sek), Ģirts Bricis ar Emilia Jolie JB (0/70.13 sek; 0/69.99 sek), Kristīne Egle ar Roilu (4/70.29 sek; 8/67.99 sek) un Andis Vārna ar Leridu (13/78.26 sek; 0/68.39 sek).

Pēc pirmā hita Latvijas komandai bija astoņi soda punkti, bet pēc otrā - 12 soda punkti, tikpat cik Lietuvas pirmajai komandai, taču lietuviešu trīs sportistu labākais laiks bija ātrāks kā Latvijas komandai, līdz ar to latvieši ierindojās piektajā vietā. Uzvaru komandu sacensībās izcīnīja Igaunijas komanda, kuras sastāvā startēja Urmass Rāgs, Kertu Kletenberga, Tīts Kivisilds un Reins Pils. Šādi komandu maršruti arī nacionāla mēroga sacesnībās Eiropā ir ļoti populāri.