Lietuvas U-19 basketbolisti pieveic Krieviju, iekļūstot PČ finālā

Pārliecinošu uzvaru Latvijā notiekošā pasaules čempionāta basketbolā U-19 vecuma grupā pusfināla mačā sestdien izcīnīja Lietuvas izlase, kas ar rezultātu 85:66 (25:11, 28:15, 17:22, 15:20) pieveica Krievijas valstsvienību.

(Papildināts ar jaunāko informāciju.)

Lietuvas izlasei jau pēc pirmās ceturtdaļas bija 14 punktu pārsvars, bet pēc pirmā puslaika lietuvieši atradās vadībā jau ar 27 punktu pārsvaru - 53:26.

Otrajā puslaikā Krievija nespēja lauzt cīņas gaitu un Lietuvas uzvara ne mirkli netika apdraudēta.

Uzvarētājiem kārtējo lielisko spēli aizvadīja Jons Valančūns, kurš guva 21 punktu un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, bet Dovids Rediks izcēlās ar 13 punktiem.

Savukārt Krievijas izlases labā 27 punktus guva Dmitrijs Kulagins, bet Aleksandrs Tihoņins iekrāja 13 punktus.

Otrajā pusfināla cīņā Serbija ar rezultātu 76:71 (16:14, 12:18, 29:22, 19:17) pieveica Argentīnas jaunos basketbolistus.

Serbijas izlases labā šajā spēlē 25 punktus guva Bogdans Bogdanovičs, bet Nemanja Besovičs iekrāja 15 punktus.

Tikmēr Argentīnas komandā Markoss Delija guva 19 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas.

Pusfināla spēles par 5.-8.vietu sestdien ASV ar 84:47 sagrāva Polijas valstsvienību, bet Austrālija ar 90:63 pieveica Horvātiju.

Līdz ar to spēlē par piekto vietu svētdien Austrālijas izlase spēkosies ar ASV komandu, kamēr Polija un Horvātija aizvadīs spēli par septīto vietu turnīra noslēgumā.

Kā ziņots, sestdien spēlē par devīto vietu Latvijas izlase ar 73:81 zaudēja Brazīlijai, bet mačā par 11.vietu Kanādas jaunie basketbolisti ar 84:79 pieveica pieveica Ēģiptes vienaudžus.