Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

VM satrauc alus kauss uz lata monētas un viskijs eksāmenā

TVNET
VM satrauc alus kauss uz lata monētas un viskijs eksāmenā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Latvijas Banka

Veselības ministrija (VM) nosūtījusi vēstules Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) un Latvijas Bankai, kurās pauž neizpratni par valsts iestāžu iesaistīšanos netiešā alkohola reklamēšanā, kas ir pretrunā ar nepieciešamību mazināt alkohola patēriņu sabiedrībā.

Skolēniem jāzina viskija ražošanas vēsture

VM norāda, ka šogad 12.klašu angļu valodas eksāmena klausāmajā daļā bija iekļauts plašs informatīvs materiāls par viskija „Tullamore” kompānijas dibināšanu un tās vēsturi.

VM vērš IZM uzmanību uz to, ka atkarību veicinošu vielu lietošanas tēmu iekļaušana izglītības iestāžu eksāmenu programmās nav pieļaujama.

Satrauc alus kauss uz lata monētas

Tāpat VM pauž neizpratni par Latvijas Bankas rīcību, laižot apgrozībā jaunu viena lata monētu ar alus kausa attēlu. Kaut arī alus ir viens no tradicionālajiem latviešu dzērieniem svētkos, ministrija uzskata, ka bija iespējams izvēlēties citus Līgo svētkus simbolizējošus attēlus.

Foto: Latvijas Banka

Atgādina, ka Latvijas iedzīvotājiem tīk alkohols

Vēstulēs abām valsts institūcijām VM norāda, ka Latvija diemžēl ir valsts ar vienu no augstākajiem alkoholisko dzērienu patēriņa rādītājiem Eiropas Savienībā.

Alkoholisko dzērienu lietošana ir riska faktors sirds asinsrites slimību attīstībā, tā nopietni ietekmē mirstību no ārējiem nāves cēloņiem, kā arī alkohola lietošanas rezultātā būtiski pieaug vardarbība. Veicinot alkoholisko dzērienu patēriņu Latvijā, nebūs iespējams uzlabot demogrāfiskos rādītājus – palielināt dzimstību, uzlabot bērnu veselību, kā arī nodrošināt veselīgu un kvalitatīvu mūžu Latvijas iedzīvotājiem.

VM viena pati nespējot cīnīties

VM īstenotā politika ir vērsta uz alkohola patēriņa samazināšanu sabiedrībā, ierobežojot alkoholisko dzērienu reklāmu, pieejamību, paaugstinot nodokļus, kā arī informējot sabiedrību par alkohola lietošanas negatīvajām sekām. Taču ne visas problēmas, kas skar iedzīvotāju veselību var atrisināt Veselības ministrija. Tādēļ efektīvai veselības aizsardzības politikai būtu jāaptver visas politikas jomas, tai skaitā IZM un Latvijas Bankas īstenotajiem pasākumiem jābūt vērstiem uz Latvijas iedzīvotāju veselības saglabāšanu un uzlabošanu, īstenojot principu „veselība visās politikās”.

Tikai visu nozaru ieguldījums veselības aizsardzībā, saglabāšanā un paaugstināšanā, veicinās ekonomisko stabilitāti un izaugsmi Latvijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu