C, 11.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Arodbiedrību akcijā pie MK šodien varētu piedalīties 1500 cilvēku

BNS
Arodbiedrību akcijā pie MK šodien varētu piedalīties 1500 cilvēku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: LETA

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) mītiņā – sapulcē «Par sociālo taisnīgumu – pret nabadzību!» pie valdības ēkas trešdien pieteikti 1500 cilvēku, trešdien LNT sacīja LBAS līderis Pēteris Krīgers. Tā kā laiks ir labs, Krīgers izteica cerību, ka cilvēki atnāks un iestāsies par savām darba tiesībām un solidarizēsies arī ar citās valstīs strādājošajiem.

«Esam Rīgas domē pieteikuši 1500 cilvēku, tas ir saskaņots ar policiju. Skatoties uz to, ka būs labi laikapstākļi, domāju, ka cilvēki šim aicinājumam atsauksies un atradīs vienu stundu, lai pastāvētu par savām darba tiesībām, cilvēktiesībām Latvijā, lai solidarizētos arī ar citu valstu arodbiedrībām Eiropas Savienībā, jo protesta akcijas šajā dienā notiek arī citviet,» teica Krīgers.

Foto: LETA

Jau ziņots, ka LBAS pie valdības ēkas trešdien organizē mītiņu – sapulci «Par sociālo taisnīgumu – pret nabadzību!». Tās laikā arī premjers Valdis Dombrovskis («Vienotība») Ministru prezidentu zālē tiksies ar LBAS un Eiropas Arodbiedrību konfederācijas (ETUC) pārstāvjiem.

Tikšanās notiks ETUC kampaņas ietvaros, kuras laikā ETUC vadība tiekas ar visu Eiropas Savienības (ES) valstu vadītājiem pirms ES valstu vadītāju samita 27., 28.jūnijā, lai politiku veidotājiem atgādinātu par to, ka krīze vēl nav beigusies.

LBAS arī uzsāks parakstu vākšanu «Rokas nost no Darba likuma!».

LBAS prasa saglabāt Darba likuma 68.pantā noteikto piemaksu par virsstundu darbu simt procentu apmērā, atstāt Darba likumā 110.pantu, kas nosaka darba devējam obligātu saskaņošanu ar arodbiedrību, ja tas vēlas atbrīvot no darba arodbiedrības biedru, kā arī nodrošināt arodbiedrību tiesības savu darbību noteikt statūtos.

LBAS norāda, ka laikā, kad valdība Latviju eksponē kā Eiropas veiksmes stāstu, Latvija ir gandrīz pati nabadzīgākā valsts ES. Latviju drīzāk raksturojot lielais bezdarbs, it īpaši jauniešu vidū, kā arī vairāki simti tūkstošu no valsts aizbraukušo ekonomisko bēgļu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu