Latvijas hokejisti izcīna punktu spēlē ar somiem

Otro zaudējumu pasaules čempionātā (PČ) Slovākijā (Bratislava) pirmdien piedzīvoja Latvijas hokeja valstsvienība, kas D apakšgrupas otrās kārtas mačā ar 2:3 aizraujošā cīņā pēcspēles metienu sērijā piekāpās spēcīgajai Somijas izlasei.

(Papildināts viss teksts.)

Spēli krietni aktīvāk sāka Somijas hokejisti, pirmajās minūtēs izveidojot vairākus labus vārtu gūšanas momentus. Sestajā minūtē Latvija ieguva tiesības spēlēt skaitliskajā pārsvarā, taču viena vīra priekšrocību realizēt neizdevās.

13. minūtē komandas kapteinis Herberts Vasiļjevs pārkāpa noteikumus, par ko saņēma divu minūšu noraidījumu. Diemžēl ar otro piegājienu somi vairākumu realizēja, kad no tuvas distances nepiesegts Edgara Masaļska vārtos ripu raidīja Jarko Imonens.

Perioda turpinājumā iniciatīvu pārņēma Latvijas izlase, tomēr panākt izlīdzinājumu Oļega Znaroka padotajiem neizdevās.

Pēc pārtraukuma vispirms laba iespēja izlīdzināt rezultātu bija Miķelim Rēdliham, kurš, Latvijai spēlējot mazākumā, izgāja viens pret vienu ar Somijas vārtsargu Tēmu Lasilu, taču rezultāts nemainījās.

Latvijai bija vēl dažas labas izdevības, tomēr biežāk Somijas izlasei izdevās iespiest pretinieku aizsardzības zonā, lai arī kopumā spēku samērs laukumā izlīdzinājās.

Savu iespēju realizēt skaitlisko pārsvaru Latvijas izlase izmantoja, kad, tuvojoties otrā perioda beigām, ar spēcīgu un tālu metienu Lasilu pārspēja Krišjānis Rēdlihs. Vēlreiz vairākumā Latvijas hokejisti veiksmīgi nospēlēja trešā perioda sākumā, kad cīņā vārtu priekšā pa atlēkušu ripu veiksmīgi trāpīja Vasiļjevs, un rezultāts kļuva 2:1.

Prasmi rezultatīvi nospēlēt skaitliskajā vairākumā atkārtoti demonstrēja arī Somijas valstsvienība - septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Niko Kapanens panāca neizšķirtu.

Pamatlaika atlikušajā daļā Somijas izlase vairākkārt bīstami saspēlējās Masaļska vārtu tuvumā, Latvija atbildēja ar dažiem bīstamiem pretuzbrukumiem, tomēr uzvarētāja noteikšanai bija vajadzīgs papildlaiks.

Pagarinājumā Latvijas izlase izturēja divas smagas minūtes mazākumā, un no vārtu zaudējuma glāba arī vārtu pārliktnis, līdz uzvarētāja noteikšanai komandas izpildīja pēcspēles metienus. Somiem precīzi bija Imonens un Miko Koivu, savukārt Latvijas izlasē tukšā palika Aleksandrs Ņiživijs un Lauris Dārziņš.

Latvija - Somija 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:1, 0:0)

Vārtu guvēji: Jarko Imonens (Valivāra, Vānanens) 13:54 (1:0 vair.), Krišjānis Rēdlihs (M. Rēdlihs, Džeriņš) 33:36 (1:1 vair.), Herberts Vasiļjevs (Cipulis, Pujacs) 42:12 (2:1 vair.), Niko Kapanens (Imonens, Granlunds) 52:51 (2:2 vair.), Jarko Imonens 65:00 (3:2 pēcspēles metiens).

Metieni: 25 - 34

Soda minūtes: 10 - 10

Par labāko Latvijas izlasē nosauca aizsargu Georgiju Pujacu, savukārt ziemeļniekiem labākā spēlētāja balvu saņēma Jarko Imonens, kurš guva vienus vārtus un realizēja izšķirošo pēcspēles metienu.

Dienas pirmajā spēlē D apakšgrupā pašreizējā pasaules čempione Čehija ar 6:0 sagrāva Latvijas izlases nākamo pretinieci Dāniju.

Piespriestās trīs spēļu diskvalifikācijas dēļ par nepareizi lietotu spēka paņēmienu pret čehu aizsargu Radeku Martineku, kurš guva smagu traumu, nevar piedalīties aizsargs Artūrs Kulda. Ja Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) disciplinārā komisija nemīkstinās Latvijas komandas dalībniekam piespriesto sodu, viņam būs jāizlaiž vēl divas spēles.

Pasaules čempionātos allaž pārāka bijusi Somija

Ar Somiju Latvijas izlase divreiz tikās sagatavošanās posmā pasaules čempionātam. "Arēnā Rīga'' abos mačos 5:0 un 5:3 pārāka bija Somijas valstsvienība. Pasaules čempionātos Latvijas valstsvienībai Somiju vēl ne reizi nav izdevies uzvarēt - tika zaudēts gan 1998. gadā Bāzelē (0:6), gan 2006. gadā Rīgā (0:5) un 2008.gadā Halifaksā, Kanādā (1:2).

Savukārt 2005. gadā Insbrukā Latvija pret somiem nospēlēja neizšķirti 0:0, kad vārtos nepārspēts palika Artūrs Irbe. Vairāki Latvijas hokejisti no 2005.gada turnīra spēlē arī PČ Slovākijā - Aleksandrs Ņiživijs, Ģirts Ankipāns, Mārtiņš Cipulis, Herberts Vasiļjevs, Miķelis Rēdlihs un Edgars Masaļskis.

Pirmdien rīta pusē Latvijas izlases hokejisti aizvadīja iesildīšanās treniņu. Komandā nolemts, ka spēļu dienās pirms cīņām komentāri medijiem netiek sniegti. Līdzīga nostāja pastāvot arī Somijas izlasē.

Atgādinām, ka turnīra atklāšanas mačā Latvijas hokejisti ar rezultātu 2:4 līdzīgā cīņā piekāpās čehiem, kamēr Somija ar 5:1 pārliecinoši apspēlēja dāņus.

Uz Slovākijas galvaspilsētu mūsu treneru korpuss līdzi ņēmis 25 spēlētājus, kuru vidū ir 3 vārtsargi, 8 aizsargi un 14 uzbrucēji. Pirmajā spēļu posmā gan drīkstēs pieteikt 23 hokejistus, otrajā – vēl divus.

Kā ziņots, Latvijas komandas vadība sev par mērķi izvirzījusi iekļūšanu ceturtdaļfinālā, bet uzdevums no Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ir saglabāt vietu elites divīzijā.

Latvijas izlases 23 spēlētāji pirmajam posmam

Vārtsargi: Edgars Masaļskis, Mārtiņš Raitums, Māris Jučers.

Aizsargi: Kristaps Sotnieks, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Jēkabs Rēdlihs, Arvīds Reķis, Oskars Cibuļskis, Artūrs Kulda.

Uzbrucēji: Herberts Vasiļjevs, Aleksandrs Ņiživijs, Mārtiņš Cipulis, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Andris Džeriņš, Ģirts Ankipāns, Kaspars Saulietis, Ronalds Ķēniņš, Sergejs Pečura, Armands Bērziņš, Roberts Bukarts, Gints Meija.

Pirmā posma pēdējo spēli Latvijas izlase aizvadīs trešdien, kad "Orange Arena" spēkiem mērosies ar Dāniju. Tieši šajā duelī tiks noskaidrota komanda, kas iekļūs nākamajā kārtā.

PČ Bratislavā un Košicē risinās no 29. aprīļa līdz 15. maijam.