Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Zentenes pili Tukuma novadā izsola par 131 000 latu

LETA
Zentenes pili Tukuma novadā izsola par 131 000 latu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Šodien Tukuma novada domē pašvaldības rīkotajā izsolē nekustamais īpašums "Skolas pils" Zentenes pagastā, Tukuma novadā, izsolīts par 131 000 latu, informēja Tukuma novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Priede.

Izsolē piedalījās viens pretendents, kura vārdu pašvaldība neizpauž līdz 28.aprīļa Tukuma novada domes sēdei, kad deputāti apstiprinās izsoles rezultātu un tiks veiktas nepieciešamās procedūras īpašuma nodošanai. Līdz tam izsolē uzvarējušajam pretendentam 14 dienu laikā jāveic iemaksa, skaidroja Priede.

Viņa pastāstīja, ka no sākuma cenas 130 000 latu apmērā Zentenes pils izsolīta par vienu 1000 latu soli, jo piedalījies tikai viens gribētājs.

Kā ziņots, īpašumā "Skolas pils" ir zeme 12,18 hektāru platībā, skolas ēka, kas celta 1870.gadā, un internāta ēka.

Skolas ēkā kopš 1938.gada atradās Zentenes pamatskola, bet 2009.gada 1.septembrī skola tika likvidēta, jo krasi bija samazinājies skolēnu skaits. Vēl gadu šajā ēkā atradusies Bērnu uzraudzības grupa, kura 2010.gada vasarā tika pārcelta uz Zentenes pagasta pakalpojumu centra telpām.

Pēc Priedes stāstītā, pašlaik ēka stāv tukša un pamazām iet bojā. Vēl pagasta padomes laikā ēkai ticis nomainīts jumts, taču darbi tikuši veikti nekvalitatīvi un mitrums no jumta bojājis sienas, kā dēļ tās ir izsalušas.

Tā kā ēkas tehniskā stāvokļa atjaunošanai un uzturēšanai ir nepieciešami papildu līdzekļi, pašvaldība tās apsaimniekošanu uzskata par ekonomiski neizdevīgu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais