Sestdienas rītā visā Latvijā snieg; 1.-2.aprīlī snigs vēl stiprāk

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: AFP/LETA

Klusās sestdienas rītā visā Latvijā snieg, pārsvarā mazā intensitātē, un vietām arī nedaudz putina, liecina uzņēmuma «Latvijas Valsts ceļi» un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Debesis ir mākoņainas, pūš mērens austrumu vējš ar brāzmām 6-11 metru sekundē, gaisa temperatūra -2..-4 grādi.

Sniega un apledojuma dēļ braukšana pa galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta visā Latvijā. Ceļi tiek kaisīti, un dienā, paaugstinoties gaisa temperatūrai, braukšanas apstākļi uz lielceļiem uzlabosies.

Rīgā apmācies un sniegots laiks, austrumu vējš pūš ar ātrumu 4-8 metri sekundē, gaisa temperatūra -3 grādi.

Maksimālā gaisa temperatūra piektdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +0,1 grāda Kolkā līdz +4,5 grādiem Liepājā, pārējā Eiropā - no -10 grādiem Krievijas ziemeļos līdz +26 grādiem Spānijas austrumu piekrastē.

Zemākā gaisa temperatūra Eiropā pagājušajā naktī bija -27 grādi dažviet Krievijā un kalnu apgabalos Norvēģijas dienvidos. Visvairāk jaunu 30.marta aukstuma rekordu reģistrēts Lielbritānijā, kur gaisa temperatūra dažviet noslīdēja līdz -10 grādiem.

Nelieli nokrišņi gaidāmi arī dienas laikā

Sestdien Latvijā saglabāsies pārsvarā apmācies laiks, valsts lielākajā daļā palaikam nedaudz snigs, vietām iespējams neliels lietus. Vakarā dažviet veidosies migla.

Pūtīs lēns līdz mērens austrumu vējš, Latgalē - dienvidaustrumu vējš, Kurzemē - ziemeļaustrumu vējš. Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz -1..+3 grādiem.

Rīgā gaidāms mākoņains laiks un neliels sniegs. Pūtīs viegls austrumu vējš, gaiss iesils līdz +2 grādiem.

Latviju no dienvidrietumiem sasniedzis ciklons.

1.-2.aprīlī iespējama stiprāka snigšana

Otrajās Lieldienās Latviju no dienvidiem, visticamāk, sasniegs ciklons ar visai stipriem nokrišņiem, liecina jaunākā «Global Forecast System» prognoze.

Saskaņā ar to 1.-2.aprīlī daudzviet Latgalē, Vidzemē un Zemgalē uzsnigs 10-15 centimetru sniega. Pirmdien un naktī uz otrdienu iespējams stiprs slapjš sniegs, kas, sakrājoties uz koku zariem, var izraisīt koku liekšanos un pat atsevišķu koku lūšanu. Pastāv arī varbūtība, ka daļa nokrišņu būs lietus; prognozes tiks precizētas svētdien.

Saskaņā ar pašreizējo prognozi nokrišņi vismazāk skars Kurzemi, Liepājā un Ventspilī būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Vislielākā spēcīgas snigšanas iespējamība ir Latgalē un apkārtējos Zemgales un Vidzemes novados.

Savukārt svētdien, Pirmajās Lieldienās, Latvijā būs pārsvarā mākoņains laiks un tikai vietām snigs, naktī dažviet gaidāma migla. Pūtīs lēns vējš. Naktī būs neliels sals, dienā gaiss iesils līdz 0..+5 grādiem. Līdzīgs gaisa temperatūras režīms gaidāms arī turpmākajās diennaktīs.

Klusās sestdienas rītā kaut plāna sniega kārtiņa pārklāja visu Latviju, arī tās teritorijas, kur nokusis ziemas sniegs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati. Sniega segas biezums 30.marta rītā bija no viena centimetra Kurzemes rietumos līdz 41 centimetram Jaunpiebalgas novada Zosēnos un 49 centimetriem Alūksnē. Tostarp Rīgu caurmērā klāj piecus centimetrus bieza sniega sega.

Uz augšu