Uz lielā ekrāna Čārlza Dikensa «Lielās cerības»

Reifs Fainss

FOTO: publicitātes

Šodien, 8.martā, Latvijas kinoteātros iznāk filma «Lielās cerības» («Great Expectations»), kas ir rakstnieka Čārlza Dikensa klasiskā romāna jaunākā ekranizācija. Galvenās lomas filmā atveido Džeremijs Irvins, Holideja Greindžere, Reifs Fainss (Ralph Fiennes) un Helēna Bonema Kārtere.

«Lielās cerības» nav godalgotā britu kino un teātra aktiera Reifa Fainsa («Šindlera saraksts», «Harija Potera» filmas, «Operācija Skyfall», «Angļu pacients» u.c.) vienīgā sastapšanās ar literatūras klasiķi Čārlzu Dikensu. Fainss patlaban strādā pie kinofilmas ar oriģinālnosaukumu «The Invisible Woman», turklāt viņš tajā ne tikai spēlē galveno lomu, proti, Dikensu, bet ir arī filmas režisors. Filmā, kas tiek veidota pēc patiesiem notikumiem, atspoguļots Dikensa romāns ar astoņpadsmitgadīgu aktrisi, ar kuru viņš iepazinās slavas zenītā 45 gadu vecumā. Attiecības ar jauno aktrisi, kuru dēļ Dikenss spēra 19. gadsimtā ļoti retu soli un šķīrās no sievas Ketrīnas, tika veiksmīgi slēptas vairāk nekā desmit gadus. Plānots, ka šis darbs uz lielajiem ekrāniem iznāks šogad.

Filmas «Lielās cerības» darbība risinās 19. gadsimta Londonā. Ar noslēpumaina labdara palīdzību nabadzīgs jauneklis Pips, kas uzaudzis bez vecākiem, negaidīti iekļūst Londonas smalkajās aprindās. Jaunajā džentlmeņa statusā viņš uzmeklē Estellu – daiļo bagātas ģimenes atvasi, ko iemīlējis, vēl būdams mazs puika. Taču, ja kāds atklātu viņa patieso pagātni, sagrautu jauno cilvēku un visu, kas viņam dārgs.

Uz augšu