Sv, 14.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Akcijā pie piramīdām gidi aicina tūristus atgriezties Ēģiptē

BNS
Akcijā pie piramīdām gidi aicina tūristus atgriezties Ēģiptē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Vairāki simti gidu pirmdien pulcējās uz akciju sfinksas un piramīdu pakājē Gizā, lai aicinātu tūristus atgriezties Ēģiptē, kur pēc prezidenta Hosni Mubaraka atkāpšanās situācija pamazām normalizējas.

Pēdējo nedēļu nemieri un masu medijos atspoguļotās sadursmes starp demonstrantiem un režīma atbalstītājiem aizbiedējuši tūristus no Ēģiptes, kuras ekonomika lielā mērā balstās uz tūrisma industriju, kas nodrošina tūkstošiem darbavietu.

Sacelšanos pret Mubaraka režīmu pavadījuši arī plaši valsts un privātajā sektorā strādājošo streiki, demonstrantiem pieprasot lielākas algas.

Tūrisma industrijas darbinieku attieksme tomēr ir atšķirīga.

Tūristu gidi, kuru biznesam nemieri devuši smagu triecienu, pirmdien bija pulcējušies Gizā ar Ēģiptes karogiem un plakātiem ar uzrakstu "Ēģipte jūs mīl" angļu, franču, krievu un vācu valodā. Viens pēc otra gidi kāpa tribīnē, lai dažādās pasaules valodās aicinātu tūristus atgriezties.

Foto: AFP/LETA

Ārzemnieki Gizā nav manāmi

Aiz viņiem stāvēja daži ēģiptieši, taču ārzemnieki Gizā nebija manāmi. Arī viesnīcas un suvenīrpreču veikali Ēģiptes galvaspilsētā Kairā joprojām ir tukši.

"Mums jāpanāk, lai tūrisms atgriežas Ēģiptē. Mēs vēlamies paust tūristiem visā pasaulē, ka viņi te ir laipni gaidīti. Viņi te ieraudzīs jaunu zemi un jaunu tautu," sacīja 27 gadus vecais gids Hosams Hairi, kurš arī piedalījies demonstrācijās Kairas Tahrira laukumā, lai panāktu Mubaraka režīma gāšanu.

Tomēr ne visi tūrisma industrijas pārstāvji bija nemiernieku pusē, jo daudzi baidījās, ka Mubaraka režīma gāšana kaitēs viņu biznesam. Februāra sākumā vairāki suvenīrpreču tirgotāji Kairā, jājot uz zirgiem un kamieļiem, uzbruka protestētājiem, nostājoties Mubaraka atbalstītāju pusē.

Tūrisms veido sešus procentus no Ēģiptes IKP

Taču pirmdienas akcijā politiskās domstarpības bija aizmirstas un gidi vienkārši aicināja tūristus atkal apmeklēt Ēģipti.

Tūrisms veido sešus procentus no Ēģiptes IKP, un februāris šajā Ziemeļāfrikas valstī parasti ir tūrisma sezonas kulminācija.

Pērn, kad Ēģipti apmeklēja 15 miljoni ārzemju tūristu, kas ir rekordliels skaits, ienākumi no tūrisma industrijas sasniedza 13 miljardus ASV dolāru (6,8 miljardus latu).

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu