Latvijas izlase pārliecinoši apspēlē Lielbritāniju (189)

Ar uzvaru 2014.gada Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru ceturtdien sāka Latvijas valstsvienība, kas ar rezultātu 6:2 apspēlēja Lielbritānijas izlasi. Vārtus mūsu komandas labā guva Gints Meija, Miks Indrašis, Oskars Bārtulis, Ronalds Ķēniņš, Georgijs Pujacs un Lauris Dārziņš.

Pirmajās minūtēs Lielbritānijas izlase centās spēlēt aktīvi, tomēr jau trešās minūtes izskaņā Meija atklāja rezultātu, kad izmantoja Jura Štāla piespēli no aizvārtes un ieraidīja ripu vārtu stūrī.

Briti gan zibenīgi atspēlējās, kad pēc Latvijas hokejistu nesaprašanās savu vārtu priekšā izlīdzinājumu panāca Douds, kurš ikdienā spēlē Zviedrijas otrās spēcīgākās - «Alsvenskan» - līgas komandā «Troja-Ljungby».

Lielbritānijas izlase piekopa fizisku hokeju un kādu brīdi tai pat izdevās pārtvert iniciatīvu, tomēr nedaudz vairāk bīstamus momentus izveidoja Latvijas izlase un 14.minūtē arī ieguva pirmo vairākumu.

To Latvijas hokejistiem izdevās realizēt, kad pēc teicamas saspēles Indrašis veica neatvairāmu metienu zem vārtu pārliktņa. Pēc izvirzīšanās vadībā Latvijas izlase arvien izteiktāk pārņēma pārsvaru, bet pirmajā trešdaļā rezultāts vairs nemainījās.

Otrajā trešdaļā jau Latvijas izlase pilnībā pārņēma iniciatīvu, izveidojot vairākas ļoti bīstamas vārtu gūšanas iespējas, bet Lielbritānijas hokejisti atbildēja vien ar retiem pretuzbrukumiem.

Septītajā minūtē Latvijas izlase ieguva iespēju cīnīties vairākumā, kad tika izdarīts pārkāpums pret Jāni Spruktu, tomēr sekojošajās divās minūtēs briti sekmīgi aizstāvējās. Vēl pēc brīža Latvijas izlase ieguva vēl vienu vairākumu, un šoreiz tas ātri tika izmantots - 30.minūtē Bārtuļa tālmetiens ielidoja vārtos, rezultātam kļūstot 3:1.

Turpinājumā katra no komandām nopelnīja vēl pa vienam vairākumam. Savā pirmajā mazākumā mačā Latvijas hokejisti darbojās ļoti pārliecinoši, bet arī vairākumā ļoti reālas vārtu gūšanas iespējas neradīja. Trešdaļas beigu daļā tiesnešiem arī nācās zvanīt video tiesnesim, kad pēc reida pa aizvārti tuvu vārtu guvumam bija Meija, tomēr ripa nebija šķērsojusi līniju.

Pēdējās minūtēs pie vēl viena noraidījuma tika Latvijas izlase, tomēr rezultāts nemainījās un Latvijas hokejisti saglabāja divu vārtu pārsvaru.

Trešās trešdaļas ceturtajā minūtē Ķēniņš ar spēcīgu metienu pēc Miķeļa Rēdliha piespēles panāca jau 4:1 Latvijas labā, bet vēl pēc nepilnām desmit minūtēm Pujacs guva arī piektos vārtus, izmantojot Meijas piespēli.

Pamatlaika beigās abas komandas nopelnīja pa vairākiem noraidījumiem - sākumā «lielajā vairākumā» britu spēlētājam Kreigam Pīkokam, kurš ikdienā pārstāv Belfāstas «Giants» komandu, izdevās vienus vārtus atgūt, bet 18 sekundes pirms pamatlaika beigām Dārziņš identiskā sekundē panāca 6:2.

Metienu attiecība šajā spēlē bija 39:15 Latvijas labā.

Šī Latvijai un Lielbritānijai bija pirmā spēle kopš 1999.gada, kad pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā abu komandu cīņa Šefīldā noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 0:0.

Latvija - Lielbritānija 6:2 (2:1, 1:0, 3:1).

Vārtu guvēji: 1:0 Gints Meija (Štāls, Cipulis) (2:57), 1:1 Roberts Douds (Šīlds, 3:58), 2:1 Miks Indrašis (Dārziņš, Ņiživijs) (14:43, vair.), 3:1 Oskars Bārtulis (Ņiživijs) (29:50, vair.), 4:1 Ronalds Ķēniņš (Jekimovs, M.Rēdlihs) (43:24), 5:1 Georgijs Pujacs (Meija, 53:07), 5:2 Kregs Pīkoks (Šīlds, O'Konors) (57:47, vair.), 6:2 Lauris Dārziņš (Ņiživijs, Indrašis) (59:42, vair.).

Latvijas komandas sastāvs

Vārtsargi: Edgars Masaļskis (Māris Jučers);

Aizsargi: Oskars Bārtulis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Artūrs Kulda, Arvīds Reķis, Sandis Ozoliņš un Kristaps Sotnieks;

Uzbrucēji: Mārtiņš Karsums, Jānis Sprukts, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Ronalds Ķēniņš, Roberts Jekimovs, Aleksandrs Ņiživijs, Armands Bērziņš, Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Juris Štāls un Gints Meija.

Dienas pirmajā mačā Francijas hokejisti ar 2:3 piekāpās kādreizējā Latvijas izlases konsultanta Vladimira Krikunova vadītajai Kazahstānas komandai.

Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rangā Lielbritānija ieņem 21. vietu, kamēr Latvijas komanda ir 11. pozīcijā.

Olimpiskā kvalifikācijas turnīra spēļu grafiks (Arēna Rīga)

10.02.2013.17:00Latvija - Francija

Turnīram katra komanda varēja pieteikt 23 spēlētājus (20 laukuma spēlētāji un 3 vārtsargi).

Latvijas nacionālās komandas sastāvs olimpiskajam kvalifikācijas turnīram

Vārtsargi: Edgars Masaļskis (Jugra, KHL), Māris Jučers (Dinamo Rīga), Ervīns Muštukovs (Mora, Zviedrija).

Aizsargi: Sandis Ozoliņš (Atlant, KHL) Georgijs Pujacs (Avangard, KHL), Oskars Bārtulis (Donbass, KHL), Artūrs Kulda (Sibirj, KHL), Krišjānis Rēdlihs (Dinamo Rīga), Arvīds Reķis (Dinamo Rīga) un Kristaps Sotnieks (Dinamo Rīga).

Uzbrucēji: Miķelis Rēdlihs (Lokomotiv, KHL), Jānis Sprukts (CSKA, KHL), Lauris Dārziņš (Ak Bars, KHL), Mārtiņš Cipulis (Lev, KHL), Aleksandrs Ņiživijs (Lev, KHL), Roberts Jekimovs (SaiPa, Somija), Ronalds Ķēniņš (ZSC Lions, NLA), Armands Bērziņš (Komapnion, Ukraina), Juris Štāls (Komapnion, Ukraina), Mārtiņš Karsums (Dinamo Rīga), Miks Indrašis (Dinamo Rīga) un Gints Meija (Dinamo Rīga) un Vitālijs Pavlovs (Dinamo Rīga).