Krievijas kritiķis: «Naitlija kā Kareņina ir pārāk kaulaina»

Keira Naitlija

FOTO: publicitātes

Ļeva Tolstoja romāna «Anna Kareņina» jaunākā ekranizācija Krievijā uzņemta vēsi, vairākiem kinokritiķiem to dēvējot par seklu un klišejām pārpilnu.

«Annas Kareņinas» Holivudas ekranizācija Krievijā uzņemta vēsi

Britu režisora Džo Vraita (Joe Wright) drāma, kurā galveno lomu spēlē aktrise Keira Naitlija (Keira Knightley), šomēnes nonāca uz Krievijas kinoteātru ekrāniem, bet krievu kritiķi savās recenzijās jauno filmu nesaudzēja.

«Tā ir kā bagātīgi ilustrēta, spīdīga bērnu ābece,» raksta laikraksts «Izvestia».

«Annu Kareņinu nospiež dekorācijas,» norāda biznesa avīze «Kommersant».

«Jau no pirmās minūtes skatītājs iegrimst pārmērībās,» uzskata Boriss Nelepo no žurnāla «Afisha». «Nepārtrauktā dekorāciju mainīšanās ir filmas vienīgais triks un cirka numurs.»

«Annu Kareņinu» Krievijā sāka izrādīt 10.janvārī, līdz šim tā nopelnījusi vairāk nekā 4,7 miljonus dolāru, liecina žurnāla «Variety» Krievijas izdevuma dati.

Muļķīgas kļūdas

Kinokritiķi norādīja arī uz vairākām muļķīgām kļūdām filmā, piemēram, aristokrātu Levinu, kurš Holivudas ekranizācijā mitinās zemnieciskā koka būdā.

«Tās ir divas stundas pilnīga absurda. Filma nav slikta, ja to skatās kā komēdiju,»

vēsta komentārs «Komersant» mājaslapā.

Britu kinoakadēmijas (BAFTA) balvai izvirzītās filmas scenārija autors ir dramaturgs Toms Stopards, kurš bieži viesojas Krievijā, turklāt ir arī sarakstījis «The Coast of Utopia» triloģiju par krievu domātājiem.

Tomēr godalgotais biogrāfs un dzejnieks Dmitrijs Bikovs portālā «openspace.ru» raksta, ka filma «Krievijā varētu tikt pirkta un izplatīta tikai pilnīga morāla sabrukuma laikā», uzsverot, ka jaunā ekranizācija «izsmej» Tolstoja pasaulslaveno darbu. Bikovs pat ierosināja pieņemt «anti-Vraita likumu, kas piemērotu embargo visām turpmākajām Keiras Naitlijas filmām».

Turklāt krievu mediji arī nopēla galvenās lomas tēlotājas izvēli. «Keira Naitlija Annas Kareņinas lomā? Viņa tai ir piemērota tikpat ļoti kā biogrāfiskai filmai par Merilinu Monro,» radiostacijas «Echo of Moscow» mājaslapā raksta kāds komentētājs.

«Kareņina bija apaļīga tāpēc, ka mīlēja dzīvi un tās sniegtās baudas, kā arī bija māte.»

«Angļu valodā runājošā Kareņina ir pārāk kaulaina,» lakoniski norāda avīze «Trud».

Tomēr portāla «snob.ru» aptaujas rezultāti liecina, ka Naitlija ir otrā labākā Annas Kareņinas atveidotāja uzreiz pēc krievu aktrises Tatjanas Samoilovas. Lomu spēlējušas arī kinozvaigznes Grēta Garbo, Vivjēna Lī un Sofija Marso.

Uz augšu