Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijā restaurēts pusmiljonu eiro vērts Alfa Romeo

Latvijā restaurēts pusmiljonu eiro vērts Alfa Romeo
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: www.rmw.lv

Uzņēmumā «Riga Master Workshop» restaurēta vairāk nekā pusmiljonu eiro vērta, vēsturiska 1943.gada automašīna «Alfa Romeo 6C2500 Sport Pininfarina», kas savulaik ir saražota vien 100 eksemplāros.

Kā informēja uzņēmumā, pēc pilnīgas auto restaurācijas, kas ilga vairāk nekā divus gadus, tā vērtība ir augusi desmit reižu, jo 2006.gadā esošais īpašnieks vēsturisko spēkratu vietnē «eBay» iegādājās vien par 37 000 eiro (25 900 latu).

Konkrētā «Alfa Romeo 6C2500 Sport Pininfarina» 1996.gadā nejauši tika atrasta šķūnī, Beverlihilzā, ASV pie kāda precēta pāra, kuri šo auto bija izmantojuši, 1950. un 1960.gados pārvietojoties pa Holivudas bulvāriem. Kopumā visos šajos gados auto bija veicis vien 33 360 kilometru.

«Alfa Romeo 6C2500 Sport» ir viens no sava laika dārgākajiem automobiļiem, un to atļauties varēja tikai ļoti turīgi ļaudis.

Pirmie «Alfa Romeo 6C2500» modeļi un to variācijas plašākai apskatei tika demonstrētas jau 1939.gada Berlīnes auto šovā. Šis konkrētais modelis «Alfa Romeo 6C2500 Sport Pininfarina» pēc rūpnīcas un dizaina studijas darba lietošanā nodots 1943.gada 31.augustā. Automašīna aprīkota ar 2,4 litru benzīna dzinēju, kas spēj attīstīt 95 zirgspēku jaudu un sasniegt maksimālo ātrumu 155 kilometru stundā, kas tajā laikā ražotajiem automobiļiem ir lielisks un atzīstams sasniegums.

Ievērības cienīgs ir arī konkrētā automobiļa dzīves stāsts. Ražots 1943.gadā, Otrā Pasaules kara laikā, kad «Alfa Romeo» mašīnbūve ir daļēji pakārtota armijas tehnikas ražošanas vajadzībām. Šā gada izlaiduma automobiļiem konveijertipa ražošana tika nodrošināta tikai automobiļu šasijai un ritošai daļai, eksterjera un interjera dizains tika nodots itāļu dizainu studijas «Pininfarina» rīcībā, kas arī nodrošināja ekskluzīvo automobiļa izskatu un atsevišķu detaļu individuālu izstrādi.

«Pininfarina» sadarbība ar «Alfa Romeo» ilgst jau 70 gadus, un šī ir viena no senākajām dizaina studijām Itālijā. Raksturīgākās «Pininfarina» automobiļu dizaina iezīmes ir sportiskums, Itālijai raksturīgā pašpārliecinātība un augsta kvalitāte.

«Tieši stāsts, sajūtas un emocijas, ko sniedz auto restaurācija, ir galvenais dzinējspēks mūsu uzņēmuma darbiniekiem. Mēs lepojamies, ka esam daļa no pasaules autobūves vēstures turpinātājiem. Katrs restaurētais automobilis līdzi sev nes stāstu, piedzīvojumu un auru, bet mēs esam to izzinātāji,» norādīja Bebris.

«Riga Master Workshop» gadā vidēji atdod oriģinālo izskatu un jaunu elpu astoņām klasiskām automašīnām, turklāt 85% darba tiek eksportēts, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja uzņēmumā.

Līdz šim

vērtīgākā restaurētā automašīna ir 1943.gada «Alfa Romeo Sport Pininfarina»,

kuras vērtība ir vairāk nekā pusmiljons eiro (350 000 latu).

Vienas automašīnas atjaunošanas process var ilgt vairāk nekā gadu, un restaurācijas darba izmaksas svārstās no 40 000 līdz 70 000 eiro (28 000-49 000 latu), kam papildus vēl jārēķina rezerves detaļu izmaksas.

Augošais pieprasījums no tādām valstīm kā Krievija, Vācija, Lielbritānija, Nīderlande, Beļģija, pat Singapūra ir ļāvis darbnīcai paplašināties un dubultot restaurēto auto skaitu.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu