Apsūdz māti par dēla noslepkavošanu apēsta ievārījuma dēļ

FOTO: flickr.com/ carapitcho

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra uzrādījusi apsūdzību mātei par ļoti cietsirdīgu sava astoņus gadus vecā dēla noslepkavošanu apēsta ievārījuma dēļ.

Prokuratūras preses pārstāve Aiga Šēnberga pastāstīja, ka 1979.gadā dzimušajai sievietei prokuratūra uzrādījusi apsūdzību par cietsirdīgu izturēšanos pret mazgadīgo un par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos, ja noslepkavota persona, vainīgajam apzinoties, ka tā ir bezpalīdzības stāvoklī, un to izdarījusi personu grupa.

Saskaņā ar apsūdzību sieviete augusta sākumā, neļaujot iziet pastaigāties, ieslēgusi dēlu vannasistabā. Tur puisēns atradis un izēdis ievārījumu. Apsūdzētā ar savu nu jau pašnāvību cietumā izdarījušo dzīvesbiedru sadusmojušies un nolēmuši puiku sodīt.

Prokuratūra uzskata, ka zēnam sākumā sperts pa vēderu, līdz no sišanas viņš sācis vemt un aptraipījis savu patēvu. Tad sišana turpinājusies ar siksnu, līdz beidzot bērns ievietots vannā un no šļūtenes viņam liets virsū auksts ūdens. Pēdīgi sasistais puisēns atstāts uz grīdas, un, redzot, ka viņš nomiris, vecāki sākuši slaucīt ar asinīm notraipīto grīdu, līdz beidzot atbraukuši mediķi.

Pēc prokuratūras domām, puisēns jau agrāk ieslēgts vannasistabā un izraidīts no dzīvokļa, jo nav rūpējies par jaunākajiem brāļiem. Arī puisēna māsa tikusi izraidīta no dzīvokļa un viņai uz ielas pavēlēts lasīt pudeles.

Pašlaik lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, un pēc tās paveikšanas lietu nodos tiesai. Sievietei kā maksimālais sods draud mūža ieslodzījums.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka mediķi 8.augusta vakarā saņēma izsaukumu uz dzīvokli Rīgas centrā, kur atrada mirušu 2004.gadā dzimušu zēnu. Policisti par bērna nonāvēšanu aizturēja abus vecākus – 1979.gadā dzimušo sievieti un 1973.gadā dzimušo patēvu. Ārstus uz dzīvokli bija izsaucis viens no pieciem ģimenē augošajiem bērniem, kuri ievietoti aprūpes centros.

Augusta sākumā mātes cerībās esošajai sievietei tiesa piemēroja apcietinājumu un viņu ievietoja Iļģuciema sieviešu cietumā, kur viņa atrodas joprojām. Pirms pāris nedēļām sievietei piedzima mazulis, taču atbilstoši Rīgas bāriņtiesas lēmumam viņai ir atņemtas vecāka aprūpes tiesības, līdz ar to bērns ievietots bērnu aprūpes centrā.

Zēna māte agrāk tiesāta par smagu miesas bojājumu nodarīšanu, bet patēvs – par slepkavību. Pēc pāris nedēļām patēvs cietumā izdarīja pašnāvību.

Uz augšu