T, 10.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Briselē protestos pulcējas ap 100 Baltijas lauksaimnieku

BNS
Briselē protestos pulcējas ap 100 Baltijas lauksaimnieku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8

Briselē ceturtdienas pēcpusdienā neilgi pirms Eiropadomes ārkārtas sanāksmes protestā pret netaisnīgiem tiešmaksājumiem pulcējas nedaudz vairāk kā 100 Baltijas lauksaimnieku. Uz protesta akciju atbraucis arī Baltijas lauksaimnieku protesta traktors, kas 12.novembrī devās ceļā no Tallinas.

Lauksaimnieki aktīvi protestē pret nevienlīdzīgajiem tiešmaksājumiem Eiropas Savienībā (ES), dziedot dziesmas un turot plakātus. Lielākā daļa protesta dalībnieku ir ģērbušies spilgti dzeltenās vestēs.

Protesta akcija norit mierīgi, un to uzrauga apmēram desmit kārtības sargu.

Uz protesta akciju bija ieradušies arī Latvijas premjers Valdis Dombrovskis, Igaunijas premjerministrs Andruss Ansips un Latvijas zemkopības ministre Laimdota Straujuma, bet Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite ieradās mazliet vēlāk. Lauksaimnieki Grībauskaiti, kā arī Dombrovski un Ansipu sagaidīja ar skaļām ovācijām un dziesmām. Amatpersonas apsveicinājās ar lauksaimniekiem, paužot atbalstu rīkotajai akcijai.

Foto: http://twitpic.com/bff7jx

«Baltijas valstis uzstāj uz vienlīdzīgāku ES tiešmaksājumu sistēmu. Mēs uzskatām, ka Baltijas valstīm ir jānodrošina vismaz tāds tiešmaksājumu līmenis, kas atbilst nākamajai valstij ar zemāko tiešmaksājumu līmeni, tas ir, Rumānijas līmenim. Nav nekāda pamata, kādēļ Latvijas, Igaunijas vai Lietuvas zemniekiem jāsaņem vēl daudz zemāki tiešmaksājumi nekā Rumānijas zemniekiem,» teica premjers.

Jau vēstīts, ka Dombrovskis ceturtdien un piektdien, 23.novembrī, Briselē piedalīsies Eiropadomes ārkārtas sanāksmē, kurā ES valstu līderi diskutēs par ES daudzgadu finanšu ietvaru 2014.‒2020.gadam.

Premjers sarunās aizstāvēs Latvijas prioritātes ‒ pietiekami liela kohēzijas politikas finansējuma nodrošināšanu, kā arī godīgu un vienlīdzīgu konkurences nosacījumu panākšanu Latvijas lauksaimniekiem kopējā Eiropas tirgū.

Latvijas lauksaimnieku organizācijas kopā ar Igaunijas un Lietuvas lauksaimniekiem jau visu gadu ir apvienojušās kopīgā kampaņā, lai panāktu, ka ES tiešmaksājumu līmenis Baltijas valstīm ir vismaz 80% no vidējā ES.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu