Sv, 29.01.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Zviedru aktīvisti gatavo «Plīša desantu-2»

Zviedru aktīvisti gatavo «Plīša desantu-2»
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Baltkrievijas amatpersonas, kas iekļautas Eiropas Savienības «melnajā sarakstā», drīzumā pa pastu no Zviedrijas sāks saņemt plīša lācīšus kopā ar vēstulēm par cilvēktiesību situāciju Baltkrievijā, pavēstīja Zviedrijas cilvēktiesību aizsardzības organizācijas «Östgruppen» pārstāvji.

Šādi zviedru aktīvisti plāno īstenot akciju «Plīša desants-2». Tomēr šoreiz izraudzīts legāls ceļš, kā plīša rotaļlietas šķērsos robežu.

«Ar šo kampaņu mēs organizācijā «Östgruppen» vēlamies atbalstīt baltkrievus, kas darbojas Baltkrievijas demokratizācijas labā,» sacīja tās vadītājs Martins Ugla.

Interesenti varēs akcijas organizatoriem nodot savus plīša lāčus 10.novembrī Stokholmas Sergela laukumā, lasāms organizācijas mājaslapā.

Šoreiz akcijas organizētāji nolēmuši nekādas pretlikumīgas darbības neveikt, bet izmantot pasta pakalpojumus.

Pagaidām grūti spriest, kāds liktenis lācīšus varētu piemeklēt, kad tie būs šķērsojuši Baltkrievijas robežu, un vai tie nonāks pie adresātiem.

Jau vēstīts, ka 4.jūlijā neliela lidmašīna, kuru pilotēja divi zviedri, izlidoja no kāda Lietuvas lidlauka, nesankcionēti ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā un devās Minskas virzienā. Virs galvaspilsētas un citviet Baltkrievijā tika izmests «plīša desants» - rotaļu lācīši, kuriem bija piestiprināti plakātiņi ar tekstiem vārda brīvības un cilvēktiesību atbalstam.

Pēc šā incidenta Baltkrievija izraidīja Zviedrijas vēstnieku Stēfanu Ēriksonu, paziņojot, ka tas mēģinājis iznīcināt abu valstu attiecības un uzturējis kontaktus ar opozīcijas organizācijām.

Amatu zaudēja vairākas augstas Baltkrievijas amatpersonas. Baltkrievijā un Lietuvā tika sākta «plīša desanta» izmeklēšana.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu