Rīgā džeza bundzinieka Stīva Smita koncerts un meistarklases

Steve Smith

FOTO: Ekrānuzņēmums

Šonedēļ Rīgā ieradīsies bundzinieks Stīvs Smits, lai kopā ar savu grupu «Steve Smith and Vital Information» sniegtu koncertu un vadītu meistarklases, informē koncerta rīkotāju «Trade Hub Productions» pārstāve Inese Mihasjonoka. ASV kvartets «Steve Smith and Vital Information» ir pazīstams Latvijā kopš 2008.gada, kad uzstājās Saulkrastu džeza festivālā. Tagad, svinot grupas 30 gadu jubileju, viņi ir devušies pasaules tūrē ar jaunu koncertprogrammu «Live! One Great Night!», lai sniegtu muzikālu baidījumu īstiem džeza klausītājiem. Rīgā jaunā koncertprogramma būs baudāma 30.oktobrī Lielajā ģildē.

Kvartets «Steve Smith and Vital Information» izveidots 1983.gadā, apvienojoties četriem džeza māksliniekiem, kuru līdzšinējā skatuves pieredze ļāva runāt par jaunas džeza supergrupas dzimšanu. Grupas pazīstamākais dalībnieks ir bundzinieks Stīvs Smits, kurš pirms šīs grupas muzicējis tādās apvienībās kā «Journey» un «Focus», sadarbojies ar džeza vijolnieku Žanu Luku Pontī (Jean Luc Ponty) un daudziem citiem visdažādākā muzikālā spektra māksliniekiem, starp kuriem kā pazīstamākie minami Rendijs Brekers (Randy Brecker), Alans Holdsvorts (Alan Holdsworth), Stenlijs Klārks (Stanley Clarke), Dvīzils Zapa (Dweezil Zappa), Andrea Bočelli (Andrea Bocelli), Y&T, Meraija Kerija (Mariah Carey) un Braiens Adamss (Bryan Adams)

Paralēli muzicēšanai «Vital Information», Smits ir iesaistījies arī citā džeza supergrupā - «Steps Ahed» (kopš 1986.gada). Bet laika posmā no 1987. līdz 1991.gadam respektablā bundzinieku žurnāla «Modern Drummer» aptaujā Smits piecus gadus pēc kārtas atzīts par labāko bundzinieku, 2001.gadā šī paša žurnāla aptaujā viņš tika ierindots starp 25 visu laiku labākajiem bundziniekiem, savukārt gadu vēlāk viņš tika uzņemts žurnāla slavas zālē. Tikko šogad Smits ir atzīts par vislabāko fusion bundzinieku.

Grupas taustiņistrumentālists Toms Kosters (Tom Coster) ārpus «Vital Information» vislabāk pazīstams kā ilglaicīgs grupas «Santana» dalībnieks (1972-1978), savukārt basista Berona Brauna (Baron Browne) un ģitārista Vinnija Valentino (Vinny Valentino) profesionalitāti vislabāk raksturo sadarbība ar, attiecīgi Biliju Kobemu (Billy Cobham) un Bilu Evansu (Bill Evans).

Grupa spēlē ritmisku fankmūziku, sinkopētus ritmus, nopietnu svingu, kā arī improvizē ar austrumu muzikālajām vadlīnijām.

Savas pastāvēšanas laikā «Vital Information» izdevusi četrpadsmit albumus, no kuriem pēdējā - 2012.gadā iznākušajā «Live, One Great Night» - grupa turpina ieturēt albumos «Where We Come From» (1998), «Live Around the World»(2000), «Show 'Em Where You Live»(2001) un «Come On In»(2004) uzsākto «ASV mūzikas» stilistisko virzienu, paralēli apgūstot arī jaunas muzikālās teritorijas.

Koncerts Rīgā tiek rīkots sadarbībā ar Saulkrastu džeza festivālu, un biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties «Biļešu servisa» tirdzniecības vietās.

Uz augšu