Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns nakts

FOTO: publicitātes

Jau vairākus gadus pēc kārtas Vienkoču parkā tiek rīkota gadskārtējā Uguns nakts. Tas ir noskaņu un gaismu pasākums, kura mērķis ir Vienkoču parka viesus pirms ziemas uzlādēt ar pozitīvām emocijām, uzlādēt ar gaismu un siltumu, padarīt vienu īso rudens dienu ilgāk gaišu.

Katru gadu šis pasākums tiek rīkots oktobra pirmajā sestdienā, kas šogad ir 6.oktobris. Ar krēslas iestāšanos viss Vienkoču parka gaismu mežs tiek izlikts ar svecēm. Vispirms tiek iedegti vienkoču gaismas ķermeņi, izgaismotas miniatūrās ēkas, bet pēc tam viss pārējais. Katru gadu šajā Uguns naktī plkst.21:00 notiek tradicionālais lāpu gājiens pa Vienkoču parka takām, kas vijas kā ugunīga čūska pa gravām un lejām. Šogad lāpu gājiens noslēgsies ar uguns rituālu, kuru vadīs folkloras kopa «Delve». Pēc uguns rituāla tiks iedegts lielais ugunskurs un ugunsskulptūra.

Dažādas aktivitātes un amatnieku darbnīcas notiks jau dienā (no plkst. 14:00). Siguldas viduslaiku pils sardzes vīri stāstīs par bruņinieku gudrībām un dos iespēju iemēģināt dažādus kara rīkus. Darbosies kalēja smēde, kokamatnieka darbnīca, dabas rotu darbnīca, tāšu darbnīca, celu aušanas darbnīca. Kroketa klubs «Sig-Lig»iepazīstinās ar kroketa spēles niansēm. Darbosies arī dzīvo masku gleznošanas darbnīca, kur katram tiks dota iespēja pārvērsties par spoku vai kādu meža briesmonīti, kurš tumsā varēs spokoties un jokoties. Iestājoties tumsai, nākotni varēs izzināt pie vietējām raganām. Piebalgas porcelāna fabrika demonstrēs savu izgaismoto un caurspīdīgo porcelānu. Pirms lāpu gājiena būs iespēja izdejoties senos latvju dančus ar folkloras kopu «Ore».

Izturīgākajiem apmeklētājiem jaukas sajūtas pie ugunskura ar īpašo Uguns nakts viesi Kārli Kazāku.

Par apmeklētāju vēdera labsajūtu rūpēsies vietējie ēdināšanas uzņēmumi, Līgatnes vīna darītava un Valmiermuižas alus darītava, kura piedāvās savu īpašo uz dzīvas uguns vārīto karstalu.

Katram Uguns nakts apmeklētājam jāņem līdzi dārza svece un lāpu gājienam lāpa,

tādējādi ne tikai papildinot gaismu mežu ar līdzi atnesto gaismu, bet iegūstot arī 50% atlaidi ieejas maksai. Ieejas maksa, kā vienmēr, simboliska: pieaugušajiem 2 Ls, skolēniem un pensionāriem 1 Ls, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas. (Ierodoties ar dārza sveci - 50% atlaide.) Visi ieņēmumi no Uguns nakts tiks izlietoti topošā Kokamatniecības muzeja celtniecības līdzfinansēšanai. Šis muzejs tiks realizēts Vienkoču parkā un ir viena no šā parka idejas neatņemamām sastāvdaļām.

Vienkoču parks atrodas Līgatnes novadā un apmeklētājiem atvērts kopš 2007.gada pavasara. Plašākai uzziņai par Vienkoču parku www.vienkoci.lv

Uz augšu