Tiesa, iespējams, sāks debates Muižnieces krimināllietā

Rīgas Centra rajona tiesa pirmdien, visticamāk, sāks debates krimināllietā, kurā par dienesta viltojumu apsūdzēta bijusī Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Vineta Muižniece.

Muižnieces advokāte Guna Kaminska tiesai iesniedza Latvijas Universitātes Krimināltiesisko zinātņu katedras vadītājas Valentijas Liholajas atzinumu par Muižniecei inkriminēto noziegumu. No tā izriet, ka Muižnieces nodarījumā nav saskatāmas visas dienesta viltojuma sastāva pazīmes.

Kaminska atzinumu lūdza pievienot lietas materiāliem. Prokurorei Ilzei Gailītei iebildumu atzinuma pievienošanai lietas materiāliem nebija, taču viņa gribēja izteikt par to savu viedokli un palūdza līdz pirmdienai laiku sagatavoties.

Ģenerālprokuratūra pērn decembrī pilnvaras apturējušajai Satversmes tiesas tiesnesei Muižniecei uzrādīja apsūdzību par dienesta viltojumu. Viņa, būdama valsts amatpersona – Saeimas deputāte, vienlaikus arī Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja –, viltojusi dokumentu – Saeimas Juridiskās komisijas 2009.gada 1.septembra sēdes protokolu. Viņa, iespējams, viltojusi komisijas sēdes protokolu, lai apturētu Krimināllikuma grozījumu virzību saistībā ar partiju finansēšanas pārkāpumiem. To pērn februārī paziņoja Saeimas deputāti Aleksejs Loskutovs un Ilma Čepāne («Vienotība»).

Saskaņā ar likumu, ja cilvēkam ir tiesneša statuss, bet viņa tiesneša pilnvaras ir apturētas, viņam tiek maksāta tiesneša minimālā mēnešalga. Muižniece nevar spriest lietas, taču, lai lietderīgi izmantotu viņas zināšanas, amatpersonai tiesā uzticēti citi pienākumi.

Saeima pērn 3.novembrī vienprātīgi nolēma, ka deputāti pēc būtības nelems par atļauju sākt kriminālvajāšanu pret Muižnieci, kura vainu apsūdzībās neatzīst.

Uz augšu