Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

BMW ar priekšpiedziņu

Parīzē BMW demonstrēs konceptautomobili BMW Concept Active Tourer, kurā apvienota telpa, salona plašums, funkcionalitāte un dinamiska veiktspēja.

Lai arī dēvēts par konceptauto, šis izstādes eksponāts patiesībā skaidri norāda uz gaidāmo papildinājumu BMW markas kompaktauto klāstā. Active Tourer ir 4350 milimetrus garš, 1834 mm plats un 1560 mm augsts, bet tā riteņu bāzes garums ir 2670 mm.

Plašs salons

Tā kā motors ir iebūvēts šķērsām un piedzen priekšējos riteņus, salonā ir daudz vietas un tas patiks tiem cilvēkiem, kam svarīgāka par dinamisku virsbūves profilu un sportiskām gaitas īpašībām ir augsta sēdpozīcija un brīvā telpa, kurā nav jāskaita milimetri starp ceļgaliem un sēdekļa atzveltni vai galvu un griestiem.

Spēka agregāts šim konceptauto ir apmēram tāds pats kā topošajam «zaļo» BMW sērijas modelim i8. Concept Active Tourer spēkstaciju veido 1,5 litru trīs cilindru benzīna turbomotors, elektromotors un litija jonu baterijas, kas iebūvētas bagāžnieka grīdā.

Hibrīdsistēmas kopējā jauda ir 190 zirgspēki, kas nodrošina pietiekamu dinamiku, taču tai pašā laikā neprasa pārāk daudz energoresursus degvielas veidā. Tas tādēļ, ka Concept Active Tourer ir tā dēvētais plug-in hibrīds, kura baterijas var uzlādēt no rozetes un attiecīgi vairāk nekā 30 kilometrus veikt, nepatērējot ne gramu benzīna.

Mazāk nekā 2,5 l/100 km

Kad abi motori strādā kopā (iekšdedzes dzinējs griež priekšējos riteņus, bet elektromotors ir sajūgts ar aizmugurējo asi), Concept Active Tourer spēj 100 km/h sasniegt mazāk nekā astoņās sekundēs, bet hibrīdmašīnas maksimālais ātrums ir ap 200 km/h. Tai pašā laikā vidējā patēriņa rādītājs kombinētam ciklam oficiāli ir līdz 2,5 litriem uz 100 kilometriem, savukārt CO2 izmešu līmenis nepārsniedz 60 g/km.

Kompaktajā, bet plašajā salonā BMW inženieri ir īstenojuši vairākas ar patīkamu gaisotni saistītas idejas. Viena no tām ir Cool Shade stikla jumts, kura gaismas caurlaidību braucēji var regulēt patstāvīgi. Interesants dizaina risinājums ir arī iespēja mainīt zīmējumu jumta stiklā, kas ir redzams gan no salona, gan ārpuses.

Kopumā auto neizskatās tik futūristisks, lai būtu uzskatāms par ļoti tālas nākotnes sērijveida modeļa vēstnesi. Visticamāk, sērijveida BMW Active Tourer dienas gaismā iznāks jau nākamgad – janvārī Detroitā vai pāris mēnešus vēlāk Ženēvā.

Uz augšu
Back