Sv, 14.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Džolija Jordānijā apmeklē sīriešu bēgļu nometni

LETA
Džolija Jordānijā apmeklē sīriešu bēgļu nometni
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/LETA

Amerikāņu aktrise Andželina Džolija kā ANO bēgļu aģentūras UNHCR īpašā sūtne otrdienas rītā ieradās Zaatari bēgļu nometnē Jordānijā, kurā apmetušies aptuveni 27 000 sīriešu bēgļu.

Džolija apmetnē tikās ar sīriešu sievietēm, kā arī apskatīja apmetnes milzīgo telšu pilsētiņu.

Kopā ar Džoliju Zaatari bēgļu nometni apmeklēja arī UNHCR augstais komisārs Antoniu Guterišs un Jordānijas ārlietu ministrs Nasers Džudehs.

«Mēs aicinām starptautisko sabiedrību darīt visu iespējamo, lai palīdzētu šiem bēgļiem, un šeit daudz ko vajadzētu darīt,» kopīgā preses konferencē pavēstīja Džolija.

«Šī bija ļoti smaga pieredze,» vizīti nometnē raksturoja aktrise. «Ir ļoti emocionāli tikties ar cilvēkiem, kas nezina, kas ir viņu pusē.»

Guterišs aicināja starptautisko sabiedrību «palīdzēt mums un palīdzēt Jordānijas valdībai, lai varētu veikt būtiskas investīcijas bēgļu dzīves apstākļu uzlabošanai šajā nometnē. Lūdzu, palīdziet mums».

«Kopš krīzes sākuma vairāk nekā 200 000 sīriešu ir šķērsojuši Jordānijas robežu. Es domāju, ka pasaulei vajadzētu saprast, cik Jordānijai ir grūti tikt galā ar šādu izaicinājumu,» norādīja Guterišs.

Pēc ANO aplēsēm, 18 mēnešu ilgā konflikta laikā Sīriju pametuši vairāk nekā 250 000 cilvēku.

85 000 bēgļu ir reģistrēti Jordānijā, bet vēl 36 000 ir šķērsojuši robežu, bet nav oficiāli vēl reģistrēti. Pārējie sīriešu bēgļi devušies uz Libānu, Turciju un Irāku.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu