Zane Vaļicka: 1.septembris - svētki ielas garumā

Zane Vaļicka.

FOTO: LETA

Šogad man 1.septembris ir īpaša diena, jo manai meitai ir pirmais 1.septembris, pirmā skolas diena, tā TVNET atzinās aktrise un TV3 balss Zane Vaļicka.

Pošanās notikusi jau laikus

Lielajai dienai meitu gatavojām kopā ar viņas vecmāmiņu, jo arī vecmāmiņai 1.septembris ir īpašs katru gadu - viņa ir skolotāja, līdz ar to zina, kas ir visvajadzīgākais, atzīst Zane.

«Tika šūti svārki, meklētas blūzes, pirktas jaunas kurpes, grāmatas, arī skolas soma - pats par sevi,» šie ir pirmie pirkumi, kas iegādāti tieši skolas gaitu sākumam, norāda Zane, piebilstot, ka rozā periods mazajai skolniecei jau ir garām, līdz ar to apģērbā dominē lietas, kas vienkārši gājušas pie sirds tīri pēc sievišķīgas patikšanas.

«Esam nopietnas kļuvušas, Hello Kitty laiks ir pagājis, vairs nebija šādu prasību,» smej pirmklasnieces mamma.

Pica un svētki ielas garumā

Šogad Zanei 1.septembrī iekritusi brīvdiena, līdz ar to īpaši par piemērošanos svinībām nav jādomā, jo šī diena atzīmēta tiek vienmēr. «Pie mums vienmēr brauc draugi, kas ir arī lielākā dēla krustvecāki. Tradicionāli šos svētkus svinam neveselīgi, bet bērni krusttēvu un krustmāti gaida ar lielu prieku. Viņi parasti atved lielu picu un kokakolu. Tas ir brīdis, ar ko mūsu bērniem asociējas 1.septembris,» atkal smej Zane.

Vēl tāda kā nenorunāta un neorganizēta, bet jau iegājusies tradīcija Zanes dzīvesvietā ir 1.septembris visas ielas garumā. Ielas garumā daudz ģimeņu ir draugi, daudziem ir bērni, piemēram, pagājušajā gadā uz terases bijis spontāns grupas «Astro'n'out» koncerts.

Bērnības septembris - teātra mēnesis

Atceroties bērnību, Zane saka, viņas vecāki vismaz pirmajās klasēs noteikti nāca līdzi uz skolu, sapucējot abus ģimenes skolēnus, meitai sapinot bizes ar baltām, kuplām bantēm, rokās gladiolas, kas garākas bezmaz par pašu skolnieci. Tradīcijas arī bija - ja ne gluži uzreiz šajā dienā, tad tuvākajā iespējamajā vecāki veda bērnus no Cēsīm uz Valmieras teātri uz kādu izrādi, bija īpaša teātra diena septembrī.

«Varbūt tāpēc tā profesijas izvēle ir tāda, kāda nu tā vēlāk bija, jo arī vecāki ir lieli teātra mīļi,» prāto Zane.

Zane novēl visiem pirmklasniekiem un arī skolas gaitas jau sākušajiem izturību, uzsverot, ka mammu teiktais par mācību svarīgumu noteikti ir jāņem vērā.

Uz augšu