Mākslas festivāls «Cēsis 2012» kupli apmeklēts

FOTO: publicitātes

Šogad mākslas festivāla «Cēsis 2012» piedāvātos 34 notikumus apmeklējuši vairāk nekā 16 500 interesentu, kas ir lielākais apmeklētāju daudzums festivāla pastāvēšanas sešos gados, informēja festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja Mairita Brice.

Kupli apmeklēti koncerti, izrādes un izstādes

Laikmetīgās mākslas izstādi «Eksperiments un izcilība», Braco Dimitrijeviča personālizstādi un foto izstādi «Mūza» novērtēja apmēram 4500 apmeklētāju, bet izstādi «Rūdolfs Pinnis - 110» festivāla laikā apmeklēja 2500 interesentu. No akadēmiskās mūzikas koncertiem vislielākais apmeklējums bija atklāšanas koncertam «Romantiskas simfoniskās gleznas», kad tika liktas klāt vairāk nekā 100 papildu vietas, lai koncertu noklausītos visi interesenti. Kopumā šo koncertu apmeklēja 880 skatītāju.

FOTO: publicitātes

Diemžēl nebija iespējams noorganizēt papildkoncertu Ksenijas Sidorovas un Gunas Āboltiņas programmai «Pasaulīgais un dievišķais», uz kuru biļetes bija izpirktas, vēl pirms festivāls bija sācies, pauda Brice.

Šogad pirmo reizi mākslas festivāla «Cēsis» viesojās Latvijas Nacionālais teātris, kas uz Cēsīm veda trīs ievērojamas izrādes - «Lūgšana resnajai tantei», «Mirušās dvēseles» un «Pērnvasar negaidot». Biļetes uz visām izrādēm bija izpirktas, tādēļ tika pieņemts lēmums rīkot papildizrādi iestudējumam «Pērnvasar negaidot».

Ietekme uz Cēsu ekonomiku vasarā

«Šogad jau droši varam apgalvot, ka festivāls Cēsīm ir ne tikai prestiža jautājums, bet tam ir arī būtiska ietekme uz Cēsu ekonomiku vasarā.

Festivāla laikā Cēsu viesnīcas bija teju pārslogotas,

Cēsu kafejnīcas ar grūtībām tika galā ar pieprasījumu un Cēsis bija pilnas ar viesiem un tūristiem,» sacīja festivāla organizators Juris Žagars.

Šogad festivālu apmeklēja arī Eiropas lielākā un prestižākā Arlas fotofestivāla izpilddirektore Aurēlija de Lanlē, ar kuru notika sarunas par iespējamo abu festivālu sadarbību nākotnē.

«Šī bija pirmā reize, kad viesojos Latvijā un Cēsīs. Un pirmais iespaids par festivālu bija, ka tam ir līdzīgs radošais gars kā Arlas fotofestivālam - gan norises vietas ziņā, gan organizatoriskā ziņā. Otra lieta, kas mani iepriecināja, ir festivāla starpdisciplinārā daba. Man tas bija ļoti stimulējoši rīta pusē apmeklēt dažādās vizuālās mākslas izstādes, dienas laikā piedalīties »Pecha Kucha« prezentācijās, pēcpusdienā klausīties radošās apvienības »Orbīta« performanci »Slow Show« un vakarā apmeklēt tradicionālu akadēmiskās mūzikas koncertu,» pauda Arlas fotofestivāla izpilddirektore.

FOTO: publicitātes

Festivāla jaunievedums - bērnistaba

Kā uzsver mākslas festivāla «Cēsis 2012» rīkotāji, festivāla jaunievedums - bērnistaba - šogad sevi pilnībā ir attaisnojis. Vairāk nekā 100 bērnu vecāki izmantoja šo piedāvājumu un festivāla rīkotāji par bērnistabas nodrošināšanu no festivāla viesiem ir saņēmuši tikai pozitīvas atsauksmes. Bērni tika pieskatīti un nodarbināti, savukārt viņu vecāki un pārējie skatītāji varēja netraucēti baudīt teātra izrādes, koncertus un operas izrādes.

Festivāla organizatore Indra Lūkina akcentēja, ka bērnistaba tiks nodrošināta arī nākamgad mākslas festivālā «Cēsis». Tāpat viņa mudinot par bērnistabas ierīkošanu padomāt arī citiem kultūras notikumu organizētājiem.

Šogad mākslas festivāls «Cēsis 2012» notika no 27.jūlija līdz 19.augustam, apmeklētājiem piedāvājot vizuālās mākslas, akadēmiskās mūzikas, operas un teātra notikumus. Plānots, ka nākamgad festivāls norisināsies nedaudz agrāk kā ierasts, proti, no 29.jūnija.

Uz augšu