Kamermūzikas vakars «Ceļojumu mirkļi»

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

15.augustā plkst.18 Dzintaru Mazajā koncertzālē visi tiek aicināti uz kamermūzikas vakaru «Ceļojumu mirkļi» («Notes of the Wanderers»).

Koncertā piedalās: Inga Kalna (soprāns), Dāvids Liskers (vijole, ASV), Valentīna Gotlība (klavieres, ASV), Andrejs Osokins (klavieres), klavieru kvartets RIX.

Programmā – Debisī, Lībermans, Maskats.

Projekts «Notes of the Wanderers» (Ceļinieku piezīmes) ir Hermaņa Brauna fonda vadīts un Eiropas Savienības līdzfinansēts divu gadu sadarbības projekts, kurā piedalās trīs Baltijas valstu klasiskās mūzikas festivāli: «Summertime – aicina Inese Galante» Latvijā, Vilnius «Piano Music Festival» Lietuvā un «Glasperlenspiel» Igaunijā.

Projekta idejas autore ir Inna Davidova. Viņai radās doma par vairāku pasākumu kopumu, kuru motivācija un dzinulis būtu apvienot izcilus pasaules mūziķus, lai viņi dalītos savā mūžīgo meklējumu pieredzē un atklājumos nebeidzamajā ceļā uz skaisto.

Valentīna Gotlība ir pianiste, kuru Rīgas klausītāji atceras un mīl kā Valentīnu Brovaku. «Daudzpusīga un sarežģīta personība ar bagātu iekšējo pasauli» – tā par Valentīnu rakstīja kritiķi viņas karjeras sākumā. Tāda pati viņa ir palikusi līdz šai dienai, un viņas māksla, tāpat kā senāk, priecē un sajūsmina. No Losandželosas Valentīna atbrauks kopā ar vijolnieku Dāvidu Liskeru. Viņš ir Ichaka Perlmana un Pinkasa Cukermana skolnieks – mūziķis, kurš iekarojis jau daudzas slavenas skatuves, to vidū – Kārnegi zāli Ņujorkā.

Inga Kalna operas pasaulē ir labi pazīstama kā universāla un smalka stila meistare, un tādu dziedātāju nav daudz.

Viņa spoži dzied visu laikmetu komponistu mūziku: Hendeli un Pulenku,

Pērselu un Kančeli, Bahu un Pučīni, Haidnu un Hindemitu, Monteverdi un Verdi…

Andrejs Osokins pirms diviem mēnešiem ieguva 3. vietu un speciālbalvu nozīmīgajā starptautiskajā pianistu konkursā Dublinā. Absolvējis Londonas Karaliskās mūzikas akadēmiju, pirms diviem gadiem Andrejs kļuva par prestižā Beļģijas karalienes Elizabetes konkursa laureātu Briselē.

RIX klavieru kvartets ir dažādās pasaules malās dzīvojošu četru draugu un domubiedru grupa: pianists Jānis Maļeckis ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, vijolnieks Sandis Šteinbergs strādā pasaulslavenajā orķestrī «Kremerata Baltica», altiste Ilze Kļava ir Bergenas filharmoniskā orķestra altu grupas koncertmeistare, un čellists Reinis Birznieks spēlē Tamperes fiharmoniskajā orķestrī. Mūziķi satiekas, lai veidotu koncertprogrammas, mēģinātu un uzstātos Latvijas koncertzālēs. Kvarteta koncerti notikuši arī ASV, Čehijā, Īrijā un Skandināvijas valstīs.

Koncerta programma ir neparasta un vilinoša. Līdzas franču impresionista Kloda Debisī un amerikāņu skaņraža Louela Lībermana darbiem dzirdēsim mūsu laikabiedra - latviešu

komponista Artura Maskata meistardarbu – vokālo ciklu «Venēcijas rindas»

(Lielā Mūzikas balva 2011). Šo apgaroto mūziku komponists rakstījis mīlestībā uz Venēciju un dzeju – ciklā ir izmantotas Josifa Brodska, Konstantīna Kavafa, Raiņa, Rainera Marijas Rilkes un Umberto Sabas vārsmas. Pērn pirmatskaņojumā Cēsīs Venēcijas rindas dziedāja Inga Kalna, kurai autors tās arī veltījis.

Taču savu jauno darbu, Gruzijas senās arhitektūras iedvesmotu un Hermaņa Brauna fonda pasūtinātu, komponists raksta īpaši Andrejam Osokinam. Mēs kļūsim par pasaules pirmatskaņojuma lieciniekiem!

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu