Dita Lūse pārstāv Latviju Santorīni mākslas biennālē

Mākslinieces Ditas Lūses darbs "Ēnas Milānā"

FOTO: Ditas Lūses arhīvs

No 1.augusta līdz 30. septembrim skaistajā Grieķijā, Santorīni salā, norisināsies Santorīni mākslas biennāle, kurā Latviju pārstāvēs gleznotāja Dita Lūse. Viņa pēc kuratoru atlases biennālē aicināta piedalīties ar diviem darbiem: «Restaurācija» un «Ēnas Milānā». Šajās gleznās skatāma māksliniecei raksturīgā ornamentu, telpiskuma, gaismu un ēnu tēma, sarunā ar portālu TVNET pastāstīja Dita Lūse.

Dita Lūse šā gada janvārī ieguva žūrijas galveno balvu kā labākā gleznotāja izstādē AVISKAR Kalkutā, Indijā, kas kalpoja par pamudinājumu piedalīties konkursā Santorīni mākslas biennālē Grieķijā.

Mākslinieces Ditas Lūses darbs "Ēnas Milānā"

FOTO: Ditas Lūses arhīvs

Šajā vērienīgajā mākslas forumā piedalās vairāk nekā 200 mākslinieku no 25 valstīm. Biennālē tiek pārstāvētas 12 mākslas nozares: «Īsfilmas un video», «Stikla māksla», «Ilustrācija», «Instalācija», «Tēlniecība», «Glezniecība», «Kolāža», «Rūpnieciskais dizains», «Papīra māksla», «Fotomāksla», «Zīmējums» un «Keramika».

Katras nozares dalībniekus izraudzījušies attiecīgās sfēras kuratori. Biennāles tēma ir pagātne, vēsture, laiks, atmiņas un nostalģija. Izstādes un pasākumu norises vietas izvietotas pa visu nelielo Santorīni salu.

Katrā mākslas nozarē tiks nominēti trīs uzvarētāji, kas iegūs naudas balvas, un tie tiks paziņoti biennāles noslēguma pasākumā 29.septembrī. Uzvarētāju darbi tiks publicēti katalogā.

Uz augšu