«Kings» izcīna otro uzvaru NHL Stenlija kausa finālsērijā (2)

Pateicoties Džefa Kārtera precīzam metienam pirmajā pagarinājumā, uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālsērijas otrajā mačā sestdien izcīnīja Losandželosas «Kings» komanda.

«Kings» ar rezultātu 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0) izbraukumā pārspēja Ņūdžersijas «Devils» vienību.

Pamatlaikā rezultātu spēles astotajā minūtē atklāja «Kings» aizsargs Drū Dautijs, bet trešās trešdaļas trešajā minūtē Raiens Kārters panāca neizšķirtu.

Savukārt pirmajā pagarinājumā Džefs Kārters uzvaras vārtus guva 14.minūtē.

«Kings» komandas vārtsargs Džonatans Kviks cīņas gaitā atvairīja 32 no 33 pretinieku metieniem, kamēr «Devils» vārtu vīrs Martins Brodērs tika galā ar 30 no 32 metieniem.

Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuva 2-0 «Kings» komandas labā, turklāt nākamie divi mači notiks Losandželosā.

«Kings» izcīnīja uzvaru jau desmitajā izbraukuma spēlē pēc kārtas. «Kings» ir pirmā komanda NHL vēsturē, kas uzvarējusi pirmajos desmit izbraukuma mačos Stenlija kausa izcīņā.

Līdz šim vienīgo reizi «Kings» hokejisti Stenlija kausa finālā bija iekļuvuši 1993.gadā, kad ar Veinu Grecki priekšgalā piekāpās Monreālas «Canadiens» vienībai.

Savukārt «Devils» vienība Stenlija kausa finālā iekļuvusi pirmo reizi kopš 2002./2003.gada sezonas, kad pieveica Anaheimas «Mighty Ducks» komandu (šobrīd - Anaheimas «Ducks»).

Tāpat «Devils» hokejisti Stenlija kausu izcīnīja arī 1995. un 2000.gadā.

Šīs sezonas regulārajā čempionātā «Devils» ieņēma sesto vietu Austrumu konferencē, bet «Kings» ierindojās astotajā pozīcijā Rietumu konferences kopvērtējumā.