Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgas festivālu atklās ar Vaska un Perta mūziku

Komponists Pēteris Vasks FOTO: Publicitātes foto / Latvijas Koncerti

2.jūnijā «Latvijas Koncertu» organizētā Rīgas festivāla atklāšanas koncertā Rīgas Domā skanēs divu mūsdienu gara milžu – latvieša Pētera Vaska un igauņa Arvo Perta – kompozīcijas ar nosaukumu Credo («Ticu») Valsts akadēmiskā kora «Latvija» un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra izpildījumā. Pie diriģenta pults būs pasaulē pazīstamais un pieprasītais igauņu diriģents Tenu Kaljuste, informē «Latvijas Koncertu» pārstāve Rinta Bružēvica.

Vasks un Perts ir draugi dzīvē un domubiedri daiļradē – viņus vieno līdzīgs pasaules uzskats, kā arī vēlme ar mūziku stāstīt par mūsdienu pasaules dramatiskajām nepilnībām un vienlaikus stiprināt klausītāja ticību garīgo vērtību triumfam pār ikdienišķo un materiālo.

Pētera Vaska skaņdarbs «Credo» orķestrim sacerēts 2009. gada pavasarī. Pēdējās korektūras partitūrā komponists pierakstījis Ziemassvētku laikā. Arvo Perta «Credo» komponēts klavierēm, korim un orķestrim 1968. gadā – laikā, kad komponists vēl dzīvoja dzimtajā Igaunijā.

Valsts akadēmiskais koris «Latvija», Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Tenu Kaljuste kopā muzicēs pirmoreiz. Koris «Latvija» ir pastāvīgs un pieredzējis Arvo Perta darbu interprets, ko pats komponists labprāt aicina uz dažādiem pasaules festivāliem un vērtē ļoti augstu. Tenu Kaljuste ir Arvo Perta mūzikas pastāvīgs pavadonis – daudzu meistara opusu pasaules pirmatskaņotājs.

Biļetes uz festivālu var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Uz augšu
Back