Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Štokenberga uzdevums vilcienu lietā esot RVR pārņemšana

Eksministra Aigara Štokenberga patiesais uzdevums jauno vilcienu lietā, iespējams, ir vilcienu iepirkumā kā apakšuzņēmēja iesaistītās «Rīgas vagonbūves rūpnīcas» (RVR) pārņemšana, raksta portāls «Pietiek.com».

Izraudzīts, lai «izshēmotu»

Štokenbergs kā AS «Pasažieru vilciens» (PV) valdes loceklis izraudzīts, lai «izshēmotu» veidu, kā «Vienotība» varētu «ielekt aizejošā vagonā» un iegūt ietekmi pār simtiem miljonu vērto jauno pasažieru vilcienu iepirkumu, kas līdz šim saistījies ar Ventspils mēra Aivara Lemberga («Latvijai un Ventspilij!») «patronāžu», apgalvo portāls. Pēc procesam tuvu stāvošu avotu sniegtās informācijas, šajā shēmā iespējama vilcienu iepirkumā kā apakšuzņēmēja iesaistītās RVR pārņemšana līdzīgi kā tas notika ar «airBaltic», par ko liecina pēdējo nedēļu pavērsiens uzņēmuma sarunās ar «Latvijas Krājbankas» administratoru.

Pirmdienas vakarā «Vienotības» valdes sēdē atsevišķi tās biedri uzdevuši kritiskus jautājumus par veidu, kā bezpartejiskais satiksmes ministrs Aivis Ronis, par kura darbību «Vienotība» kopā ar «Olšteina sešinieku» uzņēmusies politisko atbildību, izraudzījies PV valdes locekļus, liecina portāla rīcībā esošā informācija.

Āboltiņai nācies taisnoties

Vairāki «Vienotības» valdes locekļi neoficiāli apstiprināja, ka partijas pašreizējai līderei Solvitai Āboltiņai nācies taisnoties, ka viņa un «Vienotības» Saeimas frakcijas vadītājs, par sadarbību ar bezpartejisko ministru Roni partijā atbildīgais Dzintars Zaķis par Štokenberga un ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ietekmi saistītās Silvijas Dreimanes iecelšanu neesot bijuši informēti.

Līdzšinējais kadru izvēles princips Satiksmes ministrijas struktūrās liecinājis par tiešu «Vienotības» un «Olšteina sešinieka» ietekmi.

Ronis aizdomas par iespējamu spiedienu no «Vienotības» puses iecelt amatā Štokenbergu nekliedē, jo otrdien «Pietiek.com» atteicās komentēt, ar ko apspriedis politiķa piemērotību PV valdes locekļa amatam.

Oficiāli tiek apgalvots, ka Štokenberga uzdevums PV valdē būs izmantot iepriekšējos amatos gūto pieredzi un autoritāti, lai risinātu sarunas ar Eiropas Savienības ES institūcijām par vilcienu iepirkumu.

Neoficiāli izskan, ka jurista ar uzņēmējdarbības pieredzi Štokenberga personā «Vienotības» spice atradusi cilvēku, kurš spētu «izshēmot» vilcienu iepirkumā apakšuzņēmēja statusā iesaistītās RVR pārņemšanu pēc līdzīgas shēmas, kā tas notika ar «airBaltic».

RVR ieķīlājusi «Krājbankā» visu savu mantu

Kā atgādina «Pietiek.com», 2011.gada 31.maijā RVR ieķīlājusi «Krājbankā» visu savu mantu. Kā nodrošinātā prasījuma maksimālā summa «Lursoft» datubāzē atrodamajos dokumentos minēti 7,02 miljoni latu. Lai gan pēdējos mēnešos RVR vadība risinājusi sarunas par uzņēmuma pārkreditēšanos «Swedbank» un, pēc «Pietiek.com» rīcībā esošās informācijas, šīs sarunas jau iegājušas finiša taisnē, pēdējās nedēļās noticis pavērsiens, kas var draudēt ar RVR pārņemšanu.

Aprīļa beigās sarunās ar RVR pēkšņi iesaistījās citas personas, kuras savulaik spēlēja lomu «airBaltic» pārņemšanā. RVR vadību uz tikšanos uzaicinājuši mazpazīstamie Jānis Bankovs un Edijs Ziediņš, par kuriem plašāka sabiedrība pirmo reizi izdzirdēja šā gada februārī, kad «Krājbanka» caur meitasuzņēmumu SIA «Atlantijas biroji» pilnībā pārņēma lidsabiedrības «airBaltic» tā brīža privāto akcionāru SIA «Baltijas aviācijas sistēmas» (BAS). Bertolta Flika un ar Vladimiru Antonovu saistītā «Taurus Asset Management Limited» vārdā darījumu slēdza «Krājbankas» administratora «KPMG Baltic» pilnvarotā persona Jānis Ozoliņš, bet BAS vārdā - Bankovs un Ziediņš.

Pretēji līdzšinējai praksei, ka tikšanās starp RVR vadību un «Krājbankas» administratoru tiek saskaņotas elektroniski un notiek bankas telpās, uz tikšanos ar Bankovu un Ziediņu uzaicinājums saņemts telefoniski, turklāt pēc uzaicinātāju prasības tā notikusi neafišēti - RVR rūpnīcas teritorijā. Iemesls, kādēļ RVR vadība uz šo tikšanos gājusi, - Bankovs stādījies priekšā kā «Krājbankas» Restrukturizācijas nodaļas vadītājs.

ZZS noliedz, ka notikusi politiska vienošanās

RVR īpašnieki atteicās sniegt komentārus par sarunām ar «Krājbankas» administratoru un tā pārstāvjiem, tomēr no uzņēmuma vadībai tuvu stāvošiem avotiem «Pietiek.com» zināms, ka Bankovs un Ziediņš pieprasījuši sarunas par RVR pārkreditēšanos sākt «no baltas lapas». «Bija raidīti signāli, ka kādam kaut kas ir vajadzīgs,» portālam atklāja kāda par šīm sarunām informēta persona.

Avoti ZZS noliedz, ka notikusi politiska vienošanās par to, ka ZZS ar savas ietekmes cilvēka - Dreimanes - iecelšanu PV valdē dota iespēja pavisam neizlaist no rokām ietekmi uz satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) laikā sākto vilcienu iepirkumu, kā tas izskatās no malas. Augulis «Pietiek.com» apgalvoja, ka Dreimanes iecelšana viņam bijusi pārsteigums.

Tomēr pēdējās nedēļas laikā kontekstā ar Saeimas 17.maija balsojumu par atbalstu ES fiskālās disciplīnas līgumam parādījies, ka «Vienotība», tāpat kā 10.Saeimas laikā, iet uz «politisko tirgu», ja nepieciešams nodrošināt ZZS balsis, raksta portāls.

Uz augšu
Back