Poproka skaņdarbs «Četru krastu» muzikālajā stilistikā ar grupai raksturīgām atkāpēm, kurā uz sintezatora akordu fona izceļas Kaupera savdabīgā balss.
4. «Vēl viena klusā daba»
Tituldziesma, kas tapusi apkopjot dažādu gleznu nosaukumus. Muzikāli kaut kas starp «Tur kaut kam ir jābūt» un agrīnajiem grupas ierakstiem, kuros viens no pamatinstrumentiem bija akordeons.
5. «Šonakt neguļ tik daudzi»
Vēl viens vērojošs, apcerīgs skaņdarbs par bezmiegu un vientulību.
Albuma otrais singls, kurā pa visām malām spraucas puišu senā mīlestība pret britpopa grupu «Blur».
7. «Manās atmiņās tas viss vēl ir dzīvs»
Nostalģisks vēstījums par bērnības atmiņām... diemžēl arī muzikāli šis ir viens no retajiem plates skaņdarbiem, kurā iespraucies naftalīns, īpaši «edžiskajās», pārlieku dīlejotajās grupai «U2» raksturīgajās ģitāras partijās.
Lirisks Kaupera duets ar jauno pašmāju dziedātāju Eviju Smagari par nākamo nodaļu, ko jau raksta kāds debesīs ... muzikāli skaņdarbs balstās uz kustīga bungu bīta, kas apaudzēts ar dažādiem sintezatora motīviem. Brīžiem ieskanas kaut kas no «Dzeltenajiem Pastniekiem».
9. «Ūdenī peldoša siena kaudze»
Edvarta Virzas vārdi, monotona melodija, meditatīvs bungu ritms un kustīgs basa rifs. Šo varētu saukt par «Prāta Vētras» eksperimentālo šķautni.
Vēl viens eksperimentāls, atmosfērisks skaņdarbs ar vokodētu balsi, kas paslīd garām... arī angļu valoda nepalīdz to satvert ciešāk. Deivida Fīlda teksts.
11. «Butterfly in a Bottle»
Vēl viens skaņdarbs angliski ar producenta Deivida Fīlda vārdiem, turklāt arī pie mikrofona stājies pats Fīlds. Dziesmas pamatā dīlejoti klavieru piesitieni, stīgas, notušēts bīts, kas vēlāk «atveras» kīniski (Keane) mobijiskā (Moby) kompozīcijā. Beigās ieskanas garas elektriskās ģitāras notis, rosinot asociācijas ar 1980.gadu beigu «Zodiaka» daiļradi. Manuprāt, viens no neizteiksmīgākajiem skaņdarbiem albumā.
Liriska izskaņa ar akustisko ģitāru, Kaupera balsi un Oksfordas jauno mūziķu stīgu kvartetu. Skaisti.
Kopumā albums atstāj viengabalaina darba iespaidu. Ir sajūta, ka tas nav nācis ar lielu piespiešanos (kā tas bija ar iepriekšējo plati). Tomēr vienlaikus nepamet sajūta, ka šāds albums tapis arī zināma pienākuma dēļ... nav nolasāms kāds vienots vēstījums, kāda pamatideja vai albuma koncepcija. Nav īsti skaidrs, ko «PV» 2012.gadā mums vēlas pavēstīt... daudzu gleznu nosaukumu kolāžu? To ka debesīs kāds mūsu vietā raksta jaunu nodaļu? Drīzāk šis pašai grupai ir bijis terapeitisks ieraksts (sieviešu alter ego - Mimī, Ingrid, Ru Ru u.tml.) un, iespējams, mēģinājums sajust pēdējos gados mazliet nozaudēto radošās ķīmijas pavedienu, radīšanas prieka maģiju... To atrast ir izdevies!
Nobeigumā jāpiebilst, ka ļoti gaumīgs ir arī kompaktdiska vizuālais noformējums un dizains («Asketic»). Tas mūsdienās, fizisko mūzikas nesēju norieta laikā, ir svarīgi.
Jau ziņots, ka «Prāta vētras» vasaras koncerttūres laikā plānoti seši brīvdabas koncerti un pirmais no tiem notiks Jelgavā 28.jūlijā. Grupas koncerts notiks arī 3.augustā Ventspilī, 5.augustā - Saldū, 10.augustā - Valmierā, 12.augustā - Preiļos, bet Latvijas koncerttūres noslēguma koncerts paredzēts Rīgā 17.augustā «Skonto» stadionā. Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties internetā «www.eKase.lv», un to cenas sākas ar desmit latiem. Vienīgā vieta, kur biļetes var iegādāties drukātā formātā, ir tirdzniecības centrs «Spice».
Izdošanas datums - 07.05.2012.