Ovčiņņikovam trešā vieta Eiropas čempionātā džudo

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Konstantīns Ovčiņņikovs (zilajā formā)

FOTO: RIA Novosti/Scanpix

Latvijas džudists Konstantīns Ovčiņņikovs piektdien izcīnīja trešo vietu Krievijas pilsētā Čeļabinskā notiekošajā Eiropas čempionātā.

Svara kategorijā līdz 81 kilogramam startējošais Ovčiņņikovs sākotnēji izcīnīja trīs uzvaras savas apakšgrupas cīņās - vispirms viņš ātri uzvarēja Grieķijas sportistu Aleksi Ntanacidu, pēc tam ar skaistu tīru metienu pārspēja Frančesko Brujēru no Itālijas, bet cīņā par iekļūšanu pusfinālā Latvijas sportists papildlaikā veica vēl vienu skaistu metienu un ar «ippon» uzvarēja Robinu Paceku no Zviedrijas.

Pusfinālā Ovčiņņikovs spraigā cīņā piekāpās 2010.gada Eiropas čempionam Siražudinam Magomedovam no Krievijas, kurš šogad izcīnīja savu otru titulu, bet cīņā par bronzas medaļu ar gruzīnu Avtandilu Chrikišvili viņš papildlaikā veica metienu «waza-ari» vērtējumā, kas ļāva pirmo reizi karjerā kāpt uz pieaugušo Eiropas čempionāta goda pjedestāla. Līdz šim Ovičiņņikova augstākais sasniegums bija 2008.gadā izcīnīta piektā vieta.

Šīs ir pēdējās sacensības, kurās sportistiem ir iespēja kvalificēties Londonas olimpiskajām spēlēm. Pirms šā turnīra Ovčiņņikovs rangā atradās 32.vietā, bet Olimpiādei kvalificēsies 22 labākie sportisti.

Kā pastāstīja Latvijas Džudo federācijas Sabiedrisko attiecību speciāliste Darja Davidova, olimpiskajā rangā tiks ņemti vērā arī Āzijas, Amerikas un Austrālijas kontinentu čempionāti, kas arī notiek šajās dienās. Citos turnīros šajā svara kategorijā sacensības notiks tikai sestdien, tāpēc pagaidām lielākas skaidrības par iespējamo Latvijas sportista kvalificēšanos četrgades svarīgākajam turnīram vēl nav.

Vēl piektdien no Latvijas sportistiem svara kategorijā līdz 70 kilogramiem sieviešu konkurencē startēja Evija Puķīte, kura jau savā pirmajā cīņā, kas bija apakšgrupas pusfināls, zaudēja slovēnietei Rasai Srakai.

Ceturtdien 2009.gada Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvējs Deniss Kozlovs svara kategorijā līdz 66 kilogramiem tika līdz savas apakšgrupas pusfinālam, bet Andrejs Maģers svara kategorijā līdz 60 kilogramiem piedzīvoja zaudējumu jau savā pirmajā cīņā.

Vēl Latviju Eiropas čempionātā pārstāvēs Aigars Mīlenbergs (līdz 90 kilogramiem), Jevgēņijs Borodavko un Viktors Reško (abi līdz 100 kilogramiem).

No šiem sportistiem olimpiskajām spēlēm jau ir kvalificējies Borodavko, kuram pašlaik ir 13.vieta olimpiskajā reitingā. No šā saraksta vīriešiem pirmo 22 vietu ieguvēji automātiski kvalificēsies dalībai Olimpiādē, bet vēl desmit dalībnieki tiks noteikti, pamatojoties uz kontinentālajām kvotām.

Veiksmīga snieguma gadījumā labas izredzes iekļūt 22 labāko džudistu starpā pirms turnīra bija Kozlovam un Mageram, kuri olimpiskajā reitingā ieņem attiecīgi 24. un 27. vietu.

Uz augšu