Uz «Positivus» skatuves: «SBTRKT»

«SBTRKT»

FOTO: Publicitātes foto

«Positivus» festivālam atlicis nedaudz vairāk par diviem mēnešiem, tāpēc turpinām jūs regulāri iepazīstināt ar jau pazīstamām, kā arī mazāk dzirdētām grupām, kas šovasar uzstāsies Salacgrīvā. Ļausim detalizētāk uzzināt par māksliniekiem un, iespējams, sadzirdēt vēl nedzirdēto. Šodien sīkāk par britu apvienību, kuras nosaukumu izrunāt prot retais. Proti, par SBTRKT.

«Tā grupa ar neizrunājamo nosaukumu un cilvēkiem tribal maskās, kas spēlē nenosakāma stila elektroniku»

– aptuveni šādus tekstus pēc Positivus festivāla viesu paziņošanas no draugiem dzirdēju par grupu no Londonas – SBTRKT.

Patiesībā nav nemaz tik traki – SBTRKT izrunājams kā «subtract» un ir britu mūziķa Ārona Džeroma projekts un skatuves vārds. Savu mūziķa karjeru viņš sāka kā dīdžejs, spēlējot M.I.A., «Radiohead», «Basement Jaxx», «Franz Ferdinand» u.c. grupu dziesmu remiksētās versijas dažādos Londonas klubos, līdz izdeva savus pirmos mazalbumus (EP) un pagājušajā gadā arī debijas albumu «SBTRKT». Kā saka pats mūziķis – viņam apnicis spēlēt vienus un tos pašus ierakstus, kas pieejami pilnīgi visiem dīdžejiem, tāpēc savas mūzikas radīšana bijis likumsakarīgs turpinājums.

«SBTRKT»

FOTO: Publicitātes foto

Grupas nosaukums kalpo kā vēstījums. Mūziķis vēlas atdalīt mūziku no tās veidotāja, lai piešķirtu tai pašai savu identitāti, jo mūzika ir daudz svarīgāka nekā tas, kurš to radījis. Tāpat daudzsološās grupas identitāti un «seju» palīdz veidot arī maskas. Tās īpaši grupai veidojis kāds anonīms mākslinieks, kurš pazīstams ar segvārdu «Hidden Place».

Grupas "SBTRKT" masku autora blogs

Aiz maskām SBTRKT dzīvajos koncertos slēpjas pats Džeroms un talantīgais britu dziedātājs un taustiņinstrumentālists Sampha.

Džeroma muzikālā gaume izveidojās, uzaugot ar tādu grupu mūziku, kā «Led Zeppelin», «The Police», «Radiohead», Tricky, «LTJ Bukem», «A Tribe Called Quest» un Stevie Wonder. Līdzīga stilu daudzveidība saglabājusies arī SBTRKT skanējumā. Kā jau britu elektroniķiem raksturīgi, viņi pārvērš šķietami nesavienojamus mūzikas stilus vienotā un gaumīgā kopumā – grupas albumā dzirdams gan UK garage ar tam vien raksturīgajiem RnB, house, hip-hop un jungle ritmu sajaukumiem, gan vieglas dabstepa iezīmes.

Iespējams, tieši šādi nākotnē, kad Madonna ar Olgu Rajecku būs devušās sen pelnītā pensijā, skanēs popmūzika. Cerēsim

.

«Positivus» festivāls šovasar viesus Salacgrīvā pulcēs 20. un 21. jūlijā. Biļetes uz festivālu nopērkamas internetā «tickets.positivusfestival.com», «Biļešu servisa» tirdzniecības vietās un «Nordea» bankomātos visā Latvijā.Uz augšu