Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Saleen supermašīna tomēr tiks izlaista

Tūninga kompānijas Saleen Autosport dibinātājs Stīvs Salīns ir apņēmības pilns izlaist pirms četriem gadiem Ņujorkas automobiļu izstādē prezentētā konceptauto S5S Raptor sērijveida versiju.

Pirms dažiem gadiem Stīvs bija spiests aiziet no sava pirms 28 gadiem dibinātā un kompānijas Revstone Industries īpašumā nonākušā ateljē. Vienlaikus viņš arī zaudēja tiesības pārbūvēto auto tirdzniecībā izmantot vārdu Saleen.

Tā rezultātā Salīns nodibināja jaunu uzņēmumu SMS (Steven Mark Saleen) Supercars, kurā turpināja tūnēt Ford Mustang un Dodge Challenger automobiļus, tos piedāvājot dažādās jaudas un izpildījuma paketēs.

Kopš Salīna aiziešanas no Saleen Supercars ir pagājuši pieci gadi, un šajā periodā notikušajos tiesu darbos viņš ir atguvis tiesības SMS emblēmas vietā uz saviem auto rakstīt Saleen vārdu un ir apņēmības pilns bez augstāk minētajiem modeļiem savā piedāvājumā iekļaut arī Chevrolet Camaro.

Visiem trīs auto tiks piedāvāti trīs tūninga līmeņi.

White Label līmenī tie būs auto ar atmosfērisko motoru, izmainītu ieplūdes un izplūdes sistēmu, citādāku balstiekārtas regulējumu, 20 collu riteņiem un īpašu interjera apdari. Jauda White Label automašīnām būs ap 450 zirgspēkiem.

Nākamais būs Yellow Label līmenis, kurā dzinējs tiks papildināts ar mehānisko kompresoru un attīstīs jau ap 600 zirgspēkiem. Bet karstākie būs Black Label aprīkojuma līmeņa automobiļi ar 625 līdz 650 zirgspēku kompresordzinēju, sporta balstiekārtu un virsbūves aerodinamikas paketi.

Tāpat Salīns ir iecerējis izlaist četrus gadus senā konceptauto S5S Raptor sērijveida versiju.

Attiecībā uz to var atzīmēt, ka šo auto veido alumīnija šasija ar kompozītmateriālu virsbūves paneļiem, kas kopā sver apmēram pusotru tonnu. Aiz divvietīgās pasažieru telpas riteņu bāzes ietvaros ir iebūvēts Ford markas 650 zirgspēkus spēcīgs (855 Nm) 5 litru V8 kompresordzinējs, kurš konceptauto ļauj sasniegt 100 km/h 3,2 sekundēs un attīstīt vismaz 320 km/h maksimālo ātrumu.

Sākotnēji bija plānots, ka S5S Raptor ražošanas gadījumā gada laikā varētu tikt uzbūvēti 500 eksemplāri, no kuriem katrs maksātu apmēram 185 000 ASV dolāru.

Uz augšu
Back