Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Referenduma kampaņā izlietoti nezināmas izcelsmes līdzekļi

Nesen aizvadītā valodas referenduma reklāmas kampaņā izlietoti nezināmas izcelsmes līdzekļi, šodien pēc drošības iestāžu pārstāvju uzklausīšanas secinājusi Saeimas Nacionālās drošības komisija (NDK).

Par to šodien žurnālistus informēja NDK priekšsēdētājs Valdis Zatlers (ZRP).

Kā skaidroja Zatlers, komisija šodien analizējusi referenduma norisi un iespējamos finansējuma avotus tā reklāmas kampaņai, kā arī runājusi par iecerētajiem likuma grozījumiem, kas reglamentētu pirms referendumu aģitāciju.

NDK vadītājs atzina, ka naudas summas, kuras uzrādījušas sabiedriskās organizācijas, neatbilstot reālajam izlietojumam, tādējādi varot secināt, ka kampaņās izlietoti līdzekļi, kuru izcelsme nav zināma.

Aptuveni 300 000 latu

Konkrētu šādu iespējamo nezināmas izcelsmes līdzekļus summu, Zatlers gan neminēja, bet skaidroja, ka diezgan droši varot aprēķināt, cik līdzekļu bijis nepieciešams aptuveni 150 000 parakstu savākšanai - tie esot aptuveni 300 000 latu.

Tāpat Zatlers norādīja, ka esot zināms, cik izmaksā konkrēts reklāmas laiks plašsaziņas līdzekļos, un no tā varot veikt nepieciešamos aprēķinus. Pat ja mediju pārstāvji skaidro, ka tās bijušas pašreklāmas, tad varot analizēt, no kādas uzņēmuma virspeļņas tas tiekot kompensēts.

NDK priekšsēdētājs skaidroja, ka tagad drošības iestādēm būs jāvērtē, vai ziedotāju atvēlētās summas atbilst viņu ienākumiem, kā arī, kādas bijušas organizāciju finansēs.

Skatīt pievienoto video.

Uz augšu
Back