Jaunais šīs ziemas oficiālais aukstuma rekords: -31,7 grādi

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: AP/Scanpix

Piektdienas rītā Madonas meteoroloģiskajā stacijā gaisa temperatūra pazeminājās līdz -31,7 grādiem - tā ir līdz šim zemākā gaisa temperatūra, kas reģistrēta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) novērojumu tīklā.

Vietējie iedzīvotāji gan apgalvo, ka sals Madonas apkaimē sasniedza pat 35-37 grādus. Savukārt saskaņā ar uzņēmuma «Latvijas Valsts ceļi» datiem Kārsavā pagājušajā naktī gaiss atdzisa līdz -32 grādiem, nepilnu 32 grādu sals reģistrēts arī Ludzas un Zilupes apkaimē, bet uz Rīgas - Daugavpils šosejas starp Jēkabpili un Līvāniem fiksēti -30,4 grādi.

Rēzeknes un Zosēnu novērojumu stacijā 3.februāra minimālā gaisa temperatūra bija attiecīgi -30,1 un -30 grādu, Alūksnē reģistrēti -29,5 grādi, Gulbenē - par grāda desmitdaļu mazāk. Pārējā valstī gaisa temperatūra pazeminājās vidēji līdz -23..-28 grādiem, Rīgas centrā reģistrēti -24,3 grādi.

Augstākā gaisa temperatūra saglabājas Kolkā, kur sals nav pārsniedzis 17 grādu, vienlaicīgi tur snieg un puteņo, vējš brāzmās pūš līdz 14 metriem sekundē. Vējš aukstumu pastiprina arī citviet valstī.

Igaunijas galējos dienvidaustrumos netālu no Krievijas un Latvijas robežas, kā arī Lietuvā uz dienvidaustrumiem no Viļņas pie Baltkrievijas robežas piektdienas rītā reģistrēti -34,4 grādi, liecina ceļu meteostaciju rādījumi. Savukārt Baltkrievijas un Krievijas pierobežā netālu no Vitebskas reģistrēts 36 grādu sals.

Uz augšu