Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pauls sāk vēl nebijušu muzikālu projektu

Pauls uzsāk vēl nebijušu muzikālu projektu FOTO: Oskars Cirsis/TVNET

Komponists Raimonds Pauls gatavojas realizēt līdz šim nebijušu projektu, kas neierastā, jaunā gaismā atspoguļos latviešu tautas mūzikas mantojumu.

Komponists Raimonds Pauls un Trasta komercbankas prezidents Gundars Grieze parakstījuši sadarbības līgumu par jauna mūzikas albuma izdošanu – tajā latviešu tautasdziesmas skanēs mūsdienīgās, netradicionālās simfodžeza apdarēs. Aranžējumi tiks papildināti ar Latīņamerikas ritmisko pulsu, kas kopā ar latviešu tautasdziesmām raksturīgo melodiskumu veidos piesātinātu, bagātu skanējumu un dos iespēju albumu popularizēt arī starptautiski.

Analoģiska tautas mūzikas interpretācija līdz šim vēl nav izdota. Viens no projekta mērķiem ir parādīt šodienas klausītājam mūsu tautas gadsimtiem krāto muzikālo mantojumu absolūti jaunā instrumentālā aranžējumā.

Albumu Latvijas Radio 1. studijā ieskaņos pats maestro Raimonds Pauls, sadarbībā ar Māri Briežkalnu, brazīliešu perkusionistu Tiago Loei, basistu Andreju Orlovu un citiem. Diska producēšanu un dizaina veidošanu uzņēmusies kompānija Megapressgroup.

Raimonds Pauls stāsta: "Albumā tiks iekļautas 14 tautasdziesmas no dažādiem Latvijas reģioniem. Aranžētas netradicionālā simfodžeza manierē, tās būs atpazīstamas klausītājiem, taču skanējums vienlaikus būs moderns un patīkami pārsteigs klausītājus."

Jaunā R.Paula albuma prezentācija tiek plānota 2009.gada septembrī. Plašāka auditorija ar albumu varēs iepazīties šā gada nogalē, bet albuma prezentācijas koncerts notiks 7.decembrī Latvijas Nacionālajā operā.

Gundars Grieze atzīmē: "Trasta komercbankai ir liels gods piedalīties kopīgā projektā ar Maestro un līdzdarboties komponista radošo ieceru īstenošanā. Bankas 20 gadu jubileju mēs vēlējāmies atzīmēt tieši šādi – ar unikālu projektu, kas dotu savu artavu Latvijas kultūras dzīvē. Domāju, ka sabiedrība, kurai pašlaik nepieciešamas pozitīvas emocijas, novērtēs šādu dāvanu. Neatkarīgi no tautības visi Latvijas iedzīvotāji, kuriem dārga šī zeme – tās dabas un kultūras krāšņums, jaunajā albumā saklausīs latviešu tautasdziesmu vienreizējo un neatkārtojamo melodiskumu."

Uz augšu
Back