Piedalīšanos Eirovīzijā apstiprinājuši visu izvirzīto dziesmu autori

28.janvārī Latvijas Televīzija saņēmusi gaidīto apstiprinājumu no visiem Eirovīzijas nacionālās atlases pusfinālam izvirzīto dziesmu autoriem, un šobrīd ir skaidrs, ka nacionālajā atlasē startēs itin visas dziesmas, kas tai tikušas izvirzītas, ziņo VB SIA "Latvijas Televīzija" Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Mārtiņš Pučka.

Kā zināms, līdz šodienai visiem dziesmu autoriem bija jāapliecina piedalīšanās konkursā atbilstoši atjaunotajam nacionālās atlases nolikumam. "Esam gandarīti, ka pārtraukums, kas radīja ne mazums satraukumu ne tikai Latvijas Televīzijai, bet arī mūziķiem un skatītājiem, nav mazinājis mūziķu vēlmi piedalīties konkursā. Tagad ir skaidrs: nākamā mēneša laikā jau strādāsim kā viena komanda," prieku neslēpj Eirovīzijas nacionālās atlases projekta vadītāja Iveta Lepeško.

Eirovīzijas nacionālās atlases pusfināls un fināls risināsies Olimpiskajā centrā "Ventspils". Piektdien, 27.februārī, notiks pusfināls, kas noteiks desmit finālistus, kuriem būs jāuzstājas nākamajā vakarā - 28.februārī, kad savukārt risināsies fināls. Protams, abu vakaru notikumus tiešraidē atspoguļos LTV1.

"Visiem autoriem un izpildītājiem tiks piedāvāti vienādi spēles noteikumi, un lielās televīzijas auditorijas priekšā savu konkursa priekšnesumu piedāvās gan jau atzīti Latvijas izpildītāji, gan tie, kas atrodas sava radošā ceļa sākumā. Tas, protams, uzliek papildu atbildību visam sagatavošanās procesam," stāsta I. Lepeško.

Kā jau ziņots, pagājušā gada nogalē saistībā ar valdības lēmumu Latvijas Televīzijai samazināt valsts dotāciju par 2,4 miljoniem latu Eirovīzija bija viens no projektiem, no kura krīzes budžeta apstākļos Latvijas Televīzija bija spiesta atteikties.

Narvesen un Latvijas Krājbankas atbalsts Latvijas Televīzijai tomēr ļaus piedalīties Eirovīzijas starptautiskajā dziesmu konkursā. Savukārt atbalstu Eirovīzijas nacionālās atlases finālam, tāpat kā iepriekšējos gadus, solījušas sniegt Ventspils attīstības aģentūra un Ventspils pilsētas dome.

Lasītākais šobrīd

Uz augšu