«Oskarotā» filma «Karaļa runa» - «Club Cino»

Aktieris Kolins Fērts par lomu filmā "Karaļa runa" saņēma "Oskaru". Kopumā "The King's Speech" bija 12 "Oskara" nominācijas.

FOTO: publicitātes

11. janvārī plkst.20 klubā «Club Cino» tiks demonstrēta atzinību un daudzas kino balvas ieguvusī filma «Karaļa runa», informē kluba pārstāve Brigita Zelča.

Filmas pamatā ir patiesi notikumi pašreizējās Anglijas karalienes Elizabetes II tēva – Anglijas karaļa Džordža VI – dzīvē. Viņš negaidīti kāpa tronī, kad viņa brālis Edvards no tā atteicās pēc tēva karaļa Džordža V nāves. Jaunais karalis netīkoja pēc karaļa troņa, jo visu mūžu bija cietis no runas defekta. Otrā pasaules kara priekšvakarā Anglijai bija nepieciešams līderis, un karaļa sieva Elizabete pierunāja vīru vērsties pie ekscentriskā runas terapeita Laionela Loga.

Lai gan iesākums bija grūts, terapijas laikā starp viņiem izveidojās ciešas saites. Ar Laionela, karaļa ģimenes, valdības un Vinstona Čērčila atbalstu karalim izdevās pārvarēt stostīšanos un uzstāties radio ar runu, kas neatgriezeniski iedvesmoja britu nāciju.

Lomās: Kolins Fērts, Džefrijs Rašs, Helēna Bonema Kārtere, Maikls Gambons un citi.

2011. gadā kinolente saņēma «Oskaru» par labāko filmu.

Sākums – plkst. 20. Kluba bārs atvērts no plkst. 17.

Ieeja bez maksas!

Uz augšu