Rīgas TTT pirmajā finālspēlē pārspēj "Cēsis" (5)

Trešdien Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) finālsērijas pirmajā spēlē Rīgas TTT savā laukumā ar 73:65 pārspēja pašreizējo Latvijas čempionvienību SK "Cēsis". Sērijā līdz trijām uzvarām priekšā ar 1-0 izvirzījušās rīdzinieces.

Spēles sākumā mājinieces izvirzījās vadībā 4:0, taču tad ''Cēsu'' basketbolistes veica 18 punktu izrāvienu (18:4). Otrajā ceturtdaļā TTT vienība sāka pakaļdzīšanos un pietuvojās pat līdz -3, taču līdz pārtraukumam viešņas atkal spēja atrauties (32:23).

Trešajā ceturtdaļā rīdzinieces līdzsvaroja spēli un pirms noslēdzošajām desmit minūtēm izvirzījās vadībā ar 50:47.

Ceturtās ceturtdaļas izskaņā laukuma saimnieces veica izšķirošo (12 punktu) izrāvienu un ieguva pārsvaru 65:54, noturot to līdz mača beigām - 73:65.

Rīgas TTT - SK ''Cēsis'' 73:65 (8:20, 15:12, 27:15, 23:18)

Atlēkušās bumbas: 37 - 36

Kļūdas: 13 – 17

Uzvarētājām Latanja Šantela Vaita guva 37 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, kā arī pieļāva piecas kļūdas. Vēl 14 punktus TTT labā guva cita viesspēlētāja Dženifera Leisija.

Tikmēr Cēsu komandas labā Rima Valentiene pretinieču grozā raidīja 21 punktu, bet Kristena Mena pievienoja 13 punktus un izcīnītas desmit atlēkušās bumbas zem groziem.

Nākamo spēli līdz trīs panākumiem paredzēts aizvadīt piektdien Cēsīs.

Regulārās sezonas ietvaros abas vienības savā starpā tikās četras reizes, bet nevienai komandai pozitīvu bilanci gūt neizdevās. Vienīgi ceturtajā mačā rīdzinieču uzvara viesos 73:48 ļāva ''play-off'' turnīrā iegūt sava laukuma priekšrocības, jo tika izcīnīta pirmā vieta regulārajā čempionātā.

Pusfinālā Rīgas TTT ļoti pārliecinoši līdz divām uzvarām 2-0 pieveica "Liepājas metalurgu", bet 2009. gada čempiones abās spēlēs sagrāva "RTU-Merks" basketbolistes.

Par LSBL bronzas medaļām cīnīsies ''RTU-Merks'' ar ''Liepājas metalurga'' komandu.