''Salavat Julajev'' uzvar un pagarina konferences finālsēriju (1)

Gagarina kausa izcīņas (KHL) Austrumu konferences ceturtajā finālspēlē pašreizējā čempionvienība Kazaņas ''Ak Bars'' savā laukumā pirmo reizi šajā sērijā ar 2:4 piekāpās regulārās sezonas līdervienībai Ufas ''Salavat Julajev''. Sērijā līdz četriem panākumiem ar 3:1 priekšā atrodas ''Ak Bars''.

Pirmajā periodā daudz aktīvāk uzbruka viesi, kuri uz Petri Vehanena vārtiem raidīja 14 metienus, taču nevienai no komandām vārtus gūt neizdevās.

Otrās trešdaļas septītajā minūtē ''Salavat Julajev'' hokejisti atslēdza mājinieku vārtus. Pēc saspēles pretinieku zonā pa vārtiem meta Oļegs Tverdovskis, acīgi vārtu priekšā nospēlēja Aleksandrs Radulovs, kurš pielaboja aizsarga raidīto ripu (1:0). Bet pēc nedaudz vairāk kā divām minūtēm pārsvaru dubultoja Pjotrs Sčastļivijs.

Trešdaļas izskaņa bija notikumiem bagāta. Vispirms, spēlējot vairākumā, ''Ak Bars'' vienus vārtus atguva (1:2), taču tad abu komandu spēlētāji izvicināja dūres - divi spēlētāji tika noraidīti arī līdz spēles beigām. Savukārt vienu sekundi pirms pārtraukuma Dmitrijs Kaļiņins atjaunoja divu vārtu pārsvaru (3:1).

Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām metienu gandrīz no laukuma centra izpildīja Jevgeņijs Medvedevs. Neveiksmīgi šajā epizodē nospēlēja viesu vārtsargs Aleksandrs Jeremenko, kā rezultātā ripa ielidoja vārtos (2:3). Tomēr izlīdzināt rezultātu kazaņieši nespēja, jo punktu spēlei pielika Radulovs, kurš ripu raidīja jau tukšos vārtos (4:2).

Tikmēr Rietumu konferences finālsērijā Latvijas izlases treneru Oļega Znaroka un viņa asistenta Harija Vītoliņa vadītā Balašihas vienība MVD cīnās neizšķirti 2-2 ar pagājušās sezonas finālisti Jaroslavļas "Lokomotiv".

Šā pāra piektā spēle notiks trešdien Balašihā.

Austrumu zonas pusfinālā ''Ak Bars'' 4-2 pieveica Magņitogorskas "Metallurg", bet KHL regulārās sezonas līdervienība ''Salavat Julajev'' 4-2 uzvarēja Ņižņekamskas "Ņeftehimik".