Jaunais būvniecības līgums sekmēs ārvalstu kompāniju dalību būvniecības procesos

FOTO: LETA

Liekot lietā labāko pasaulē un Latvijā uzkrāto pieredzi, ar VAS «Valsts nekustamie īpašumi» līdzdalību tapuši standarta būvniecības līgumi Finanšu ministrijas kapitālsabiedrībām, kuri no 2019. gada būs piemērojami, ja līgumcena pārsniegs 1 miljonu EUR.

Standarta būvniecības līgums sagatavots, par pamatu ņemot Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas (FIDIC – Fédération Internationale Des Ingénieurs-Conseils) izstrādātos Būvniecības darbu līguma noteikumus, kuri ir pasaulē atzīti un plaši izmantoti. Tie pielāgoti Latvijas situācijai un būvniecības un publisko iepirkumu jomu regulējošajiem normatīvajiem aktiem.

«Izveidotais līguma standarts būs viegli piemērojams un saprotams arī ārvalstu būvniecības kompānijām. Tas atvieglos būvniecības projektu un iepirkuma procesa vadību un veicinās ārvalstu kompāniju dalību būvniecības procesos Latvijā. Mēs drīzumā lemsim par pirmo pilotprojektu, kurā izmantosim šo praksi,» gandarījumu pauž VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Standarta līgums nodrošinās, ka katrā iepirkumā līguma projekts nebūs jāizstrādā no jauna, tādējādi mazinot kļūdu un dažādi interpretējamu noteikumu iespēju. To izmantos VNĪ, kas ir viens no lielākajiem būvdarbu pasūtītājiem valstī, kā arī AS «Augstsprieguma tīkls».

Šogad par mērķi ir izvirzīts vismaz vienā no būvniecības iepirkumiem izmantot standarta būvniecības līgumu, bet ar nākamo gadu tas piemērojams visiem būvniecības iepirkumiem, kuru paredzamā līgumcena ir vismaz 1 miljons EUR bez PVN.

Kopumā VNĪ sāktās programmas «100 adreses Latvijas valsts simtgadei» ietvaros uzņēmums šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus 135 miljonu EUR apmērā. Uzņēmuma pārziņā ir vairāk nekā 500 ēku īpašumu 1,8 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija. VNĪ strādā 580 darbinieki.

Uz augšu